CESTOVATEL

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pátek, 20. září'19, svátek má Oleg.

České středohoří - lákavé tipy na výlety

České středohoří - lákavé tipy na výlety 20.9 13 Léto a prázdniny se uchylují ke svému konci, avšak příležitosti k uskutečnění příjemných výletů do krajiny Českého středohoří nekončí. Destinační agentura České středohoří připravila tipy na strávení babího léta a inspiraci na aktivní prožití barevných podzimních dnů v přírodě.

Oblast Českého středohoří má v rámci cestování opravdu co nabídnout. Vyžití zde najdou cykloturisté i příznivci pěší turistiky. Pro cyklisty se naskýtá neustále se rozvíjející Labská stezka (cyklostrasa č. 2) vedoucí přes České středohoří (trasa Štětí - Roudnice nad Labem - Terezín - Litoměřice - Ústí nad Labem - Děčín - Drážďany). Při projíždění stezkou se nabízí řada odboček jakožto výchozích bodů k návštěvě turistických cílů zahrnujících nejen přírodní krásy, historické památky ale i sportovní a kulturní vyžití. Jednou ze zastávek může být malebná kopcovitá krajina Milešovského středohoří. Této lokalitě dominuje hora Milešovka (837 m n. m.), jež je díky krásnému kuželovitému tvaru po právu nazývána královnou Českého středohoří. Odměnou po výstupu na vrchol je možnost strávit příjemné chvíle v útulném novém zázemí pro turisty. Od letošní jara se zde lze občerstvit v příjemném prostoru s prosklenou vyhlídkou nebo si odpočinout na vyhlídkové terase. Zázemí je otevřeno denně od 9 do 16 hodin a umožňuje po předchozí domluvě i akce pro větší skupiny .

Dále určitě stojí za návštěvu nedaleko se nacházející zřícenina hradu Kostomlaty nebo vrchol Lovoš (570 m n. m.) a Oparenské údolí, nad nímž stojí zbytky hradu Oparno. Údolí je dlouhé cca 6 km a táhne se od Velemína k Malým Žernosekám. Z Malých Žernosek lze využít přívozu přes řeku Labe. Přívozem se dostaneme na protější břeh do obce Velké Žernoseky. Odtud už zbývá jen pomyslný krůček k výstupu na Kalvárii (239 m n. m.) se třemi kříži na vrcholu, jež je částí polabského masivu České brány (Porta Bohemica). Nezapomenutelný pohled na Bránu Čech si lze užít z paluby lodě Porta Bohemica I. Velké Žernoseky jsou jednou ze zastávek okružní plavby této lodi. Během plavby lze pokračovat dále do Lovosic nebo Litoměřic, které se stávají pro naše výletní tipy dalším výchozím bodem. Odtud se nabízí například absolvování tzv. Žitenické stezky Zemí hradů. Stezka je určena zejména pro ty pěší turisty, kteří se chtějí vydat do nedaleké oblasti Třebušínska. Stezka vede od litoměřického horního nádraží přes pozoruhodný skalní útvar „Kočka“, Žitenice a Pohořany až na Dlouhý vrch, odkud navazuje Zlatá stezka. Po této stezce pak lze pokračovat přes Staňkovice až do Třebušína. V blízkosti této obce se nachází rovněž zajímavý cíl - zřícenina hradu Kalich. Celá trasa z Litoměřic měří přibližně 15 km. Věříme, že tato pozvánka do lokality Českého středohoří bude pro nejednoho turistu dobrým tipem jak si zpestřit nastávající podzimní dny.

Luděk Jirman,
ředitel destinační společnosti České středohoří

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
57
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
400

Celkem odpovídalo: 501

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: