CESTOVATEL

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pátek, 20. září'19, svátek má Oleg.

Liptická vyhlídka u Duchcova

Liptická vyhlídka u Duchcova 14.6 12 Novou a netradiční zajímavostí města Duchcova je „Liptická vyhlídka“, která je novým cílem výletů i oblíbených procházek. Nachází se cca půl kilometru od centra města, na jednom z rekultivovaných vrcholků výsypky Pokrok. Naskytne se z ní unikátní panoramatický pohled. Na jedné straně uvidíte půvaby blízkého Českého středohoří s nejvyšší horou Milešovkou a bizarním skalním útvarem Bořeň, připomínajícím zkamenělého Českého lva.

Na druhé straně uvidíte kontrastní a nevšední pohled na rozsáhlé rekultivace směrem na Mariánské Radčice a nad nimi se vypínající hřebeny Krušných hor. Součástí trasy vedoucí k nové vyhlídce je i pozoruhodná vodní plocha Emma, která rekultivovanou krajinu významně ovlivnila. Liptická vyhlídka je otevřená zásluhou Severočeských dolů a.s., Chomutov, Společnosti přátel města Duchcova a Města Duchcov.

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
57
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
400

Celkem odpovídalo: 501

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: