CESTOVATEL

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 14. října'19, svátek má Agáta.

Po hřebenech Krušných hor

Po hřebenech Krušných hor 5.10 07 Patříte i vy k nadšencům cykloturistiky? Pokud ano, nechte se pozvat na jednu parádní jízdu se vším všudy, co k těmto zážitkům patří. Tak do sedel, nohy pevně na pedály a jedeme. Kam? Nejdříve na stanici lanové dráhy do Bohosudova. Šedesáti korunami odlehčíme naší peněžence a svezeme se i s kolem až na hřebeny Krušných Hor.

Cestou se nám otevře čarokrásný pohled do teplické kotliny s malebným horizontem Českého středohoří. Ten si můžeme vychutnat ještě jednou v klidu z vyhlídkové terasy na Komáří hůrce. Cesta nás vede do Fojtovic, svezeme se pěkně z kopce a pak již směrem na Adolfov. Pamětníci zavzpomínají na Grand Prix Habartice. V Adolfově už jistě neodmítneme posezení v místní hospůdce, kde si každý najde něco podle své chuti, i na děti zde pamatují a to zmrzlinovými poháry.

Tak zvedáme se, přátelé, čekají nás další kilometry. Pohodová jízda po prakticky nefrekventované silnice nás po několika málo kilometrech přivede do chalupářské obce Krásný Les. Upravená obec se vine podél potoka a na jejím konci odbočíme vlevo směrem na Petrovice. Zakrátko se můžeme zastavit na nadjezdu nové dálnice a chvíli pozorovat hotové dílo. Osobně si umím krajinu Krušných Hor představit bez tohoto výdobytku civilizace, ale chápu, že každá doba si vybírá svoji daň. Stalo se. Jedeme dál, ale to jsme již v Petrovicích, konkrétně na jejich horním konci, na staré příjezdové silnici. Opět bez šlápnutí do pedálů se dostaneme až do centra obce, kde máme možnost si v supermarketu koupit vše podle své chuti. Pravda, spíš za německé ceny, ale co, vždyť snad devadesát devět procent zákazníků jsou němečtí turisté.

Z Petrovic je to již jenom kousíček do Tisé, známé svým skalním městem a přenádherným okolím. Víte v Tisé o Kačáku? Že ne? No, toto poněkud hanlivé označení patří jezírku s čistou vodou a prima koupáním. Najděte si jej na mapě nebo se zeptejte domorodců a určitě ho využijte. Nebudete litovat.

Kam dál? S koly mezi skály asi ne, tak nejspíš na Sněžník. Směr najdete snadno a parádní jízda lesem po nové rovinaté silnici vás přivede až pod Děčínský Sněžník. Zdatní vyjedou na převod jedna, méně zdatní vyšlapou po svých. Stará kamenná rozhledna si stále uchovává svoji atraktivitu a má i svoji zajímavou historii. Pátrejte. Je zde možnost občerstvení i zakoupení suvenýrů. Víte, že Děčínský Sněžník stojí na největší stolové hoře u nás?

Kam dál? Říkáte, že by to mohlo stačit? Dobrá. Můžeme se vrátit do Tisé a buď pokračovat do Libouchce a odtud směr Varvažov, Chlumec, Teplice. Nebo opět přes Petrovice směrem na Nakléřov. Tudy táhla v r. 1813 napoleonská vojska na Chlumec, povšimněte si malého pomníku u silnice vpravo. V Nakléřové si zkontrolujte brzdy, budete je potřebovat, neboť sjedeme hluboko do údolí do Telnice a odtud nás silnice již povede přímo do Teplic. Mineme několik pomníků připomínající památnou bitvu u Chlumce a na horizontu se nám objeví Doubravská hora. Jsme doma. Tak ahoj, zase někdy na horách.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
58
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
410

Celkem odpovídalo: 512

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: