CESTOVATEL

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 14. října'19, svátek má Agáta.

Prohlídková štola Lehnschafter v Mikulově

Prohlídková štola Lehnschafter v Mikulově 30.7 12 Pokud se vypravíte do Mikulova na Teplicku, můžete navštívit štolu Lehnschafter. V tomto dole se těžila stříbrná ruda již kolem roku 1450. Důl má celkem 12 pater, je 210 metrů hluboký a délka všech chodeb je 13 km. Z tohoto rozlehlého důlního komplexu je pro veřejnost zatím zpřístupněna část druhého patra dolu. Celkem jsou pro návštěvníky připraveny čtyři trasy.

Trasa A
Prohlídka hlavní přístupové štoly s pohledem do některých hloubení a do vrchních dobývek. Výška chodeb je 160 - 180 cm a délka prohlídky 60min.

Trasa B
Prohlídka hlavní přístupové štoly s pohledem do některých hloubení a do vrchních dobývek z 16 - 18 století. Dále následuje prohlídka důlního zařízení na hloubeních s možností vlastnoručního praní rudy v prádle z roku 1568. Výška některých chodeb je pouze 150 cm a délka prohlídky 90 min.

Trasa C
Okružní prohlídka hlavní přístupové štoly s pohledem do některých hloubení a do vrchních dobývek z 16 - 18 století. Dále následuje prohlídka hloubení s prostorem pro středověká čerpadla a prohlídka důlního zařízení na hloubeních s možností vlastnoručního praní rudy v prádle z roku 1568. Výška některých chodeb je pouze 120 cm a délka prohlídky 120 min.

Trasa D
Prohlídka hlavní přístupové štoly s pohledem do některých hloubení a do vrchních dobývek z 16 - 18 stol. Poté následuje prohlídka hloubení s prostorem pro středověká čerpadla a prohlídka dobývek z 16 - 17 stol. Dále ukázka důlního zařízení na hloubeních s možností vlastnoručního praní rudy v prádle z roku 1568. Výška některých chodeb je pouze 100 cm a je nutné zdolat 3 metry po žebříku. Délka prohlídky 170 min.

Karel Schön

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
58
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
410

Celkem odpovídalo: 512

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: