CESTOVATEL

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Úterý, 27. června'17, svátek má Ladislav.

Vodní nádrž Barbora

Vodní nádrž Barbora 10.5 07 Umělé jezero se nachází v obci Oldřichov. Je rekreačním komplexem s možností rekreace, koupání i sportovního vyžití. Vodní nádrž Barbora vznikla v 70. letech minulého století, zatopením povrchového lomu "BARBORA" podzemními vodami.

Tato vodní plocha má rozlohu 65 hektarů a hloubka vody dosahuje až 40 metrů. Vybudovaný přepad dlouhý 130 metrů, kterým přitéká voda z potoka Bouřlivce, slouží k pročištění vody v nádrži Barbora.

V případě krásného počasí se návštěvnost břehů Barbory pohybuje až okolo 6 tisíc lidí. Najdete zde také krásný výhled na Krušné hory a lesy, tvořící ráz celého přírodního komplexu. Smíšené lesy tvoří břízy, olše, javory, jasany, smrky i borovice.

Jednou z nejstarších obcí této oblasti je od roku 1342 obec Jeníkov se zajímavou památkou renesanční kaple sv. Anny z 16. století, barokní farou i několika barokními sochami.

Použita fotografie z publikace manželů Hájkových Teplice a okolí.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
ANKETA: Zkusme společně zjistit, kterou městskou investici pro Teplice by většina z nás upřednostnila. Vyberte, která by to měla být podle Vás.

Nové městské koupaliště
267
Cyklostezka k vodní nádrži Barbora
115
Most přes Pražskou ulici pro pěší a cyklisty, propojení Letné a Janáčkových sadů pod Doubravkou
57

Celkem odpovídalo: 439

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: