iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 16. září'19, svátek má Ludmila.

Informační centrum elektrárny Ledvice

Informační centrum elektrárny Ledvice 10.5 07 Informační centrum Ledvice je zaměřené na klasickou uhelnou energetiku a je tak první svého druhu v České republice. Tématicky doplňuje ostatní informační centra Skupiny ČEZ zaměřená na jadernou energetiku či obnovitelné zdroje.

Poté projdete jakousi interaktivní výstavou, kde se dozvíte o tom, jak funguje hnědouhelná elektrárna, v telefonním sluchátku si můžete poslechnout povídání o jednotlivých částech a technologických prvcích elektrárny. Ale nebojte, není to pro odborníky, je to i pro laiky, jako jsme my.

Další část expozice je věnována právě probíhající výstavbě nového kotle a přestavbě elektrárny a je to takový pohled do budoucnosti.

Třetím pilířem zdejšího infocentra je představení plánu rekultivací zdejší krajiny, postup těžby a následné terénní úpravy a zatravňování, zalesňování a zavodňování pro budoucí kulturní vyžití.

Jako bonbónek si vyzkoušíte simulovat vliv podnebí a exhalací na životní prostředí - ukázáno na fotosyntéze stromů.

A jako v každém správném infocentru vás vybaví spoustou propagačních materiálů.

Kapacita informačního centra pro skupiny je 50 osob. Informační centrum je otevřeno pro veřejnost od úterý do soboty od 9.00 do 17.00 hodin.

Návštěvu větších skupin (nad 10 osob) je důležité předem telefonicky nahlásit. Skupiny si mohou objednat průvodce, který jim poskytne pestřejší zážitky z prohlídky prostřednictvím svého výkladu.

Po dostavbě nového zdroje bude v rámci exkurzí umožněn vstup na vrchol nejvyšší budovy v České republice (150 m.n.m.) nabízející atraktivní vyhlídku.

Kontakt:
Tel.: +420 411 10 2313
E-mail: infocentrum.ele@cez.cz

Zdroj: www.krusnohorci.net

Diskuze k článku

Pro zadávání příspěvku se musíte přihlásit Uživ. jméno:

Heslo:

Vytvořit účet
Přihlásit na tomto počítači trvale
anketa_nadpis
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?
Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
57
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
400
Celkem odpovídalo: 478

© Copyright 1998 – 2019 Agentura IS | Reklama | Kontakt | Redakce | Webmaster | Powered by Rosette Design | Tipy: Chorvatsko - Ubytování v Chorvatsku | Krušné hory a Krušnohorci, Ubytování Orlické Hory

logo_rosettedesign