iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 16. září'19, svátek má Ludmila.

Krušnohorská Bílá stopa

Krušnohorská Bílá stopa 15.4 08 V běžkařské sezóně 2007/2008 poprvé hřebeny Krušných hor nabídly návštěvníkům 350 kilometrů propojených běžeckých tratí. Konec lyžařské sezony neznamená, že by veškerý zájem o běžecké trasy utichl. Zároveň s koncem sezóny totiž začínají přípravy na tu příští.

Náměstek hejtmana Petr Fiala a zástupci občanského sdružení Krušnohorská bílá stopa proto jednali s ministrem zemědělství Petrem Gandalovičem o zlepšení podmínek pro turisty v Krušných horách. „Končí první zimní sezóna, ve které fungovaly běžecké trasy na hřebenech Krušných hor propojeně v rámci projektu Krušnohorská bílá stopa. Začínáme tak uplynulé měsíce vyhodnocovat a přemýšlíme, co zlepšit. Na schůzce s ministrem zemědělství jsme jednali především o možnostech spolupráce s vlastníky lesů a ochránci přírody při rozvoji dalších aktivit v Krušných horách. Těší mě, že ministr Gandalovič vyjádřil projektu Krušnohorské bílé stopy podporu,“ řekl náměstek hejtmana Petr Fiala.

Propojením jednotlivých místních okruhů a vytvořením nových stop včetně trasy kolem flájské přehrady vznikl loni na krušnohorských hřebenech unikátní celek. Díky projektu Krušnohorská bílá stopa tak bylo pro běžkaře připraveno přibližně 350 kilometrů tras, které navazovaly i na stopy vedené na německém území. Nadmořská výška tras se pohybuje od 750 do 950 metrů nad mořem.

Na propojení běžeckých tras autoři projektu spolupracovali mimo jiné i s podnikem Lesy ČR, s.p. a chtěli by toto partnerství rozvíjet i do budoucna. „Pro zlepšení kvality běžeckých tras je potřeba vybudovat doprovodnou infrastrukturu. Proto chci jako zástupce kraje podpořit spolupráci autorů projektu s Lesy České republiky, ale také například i s podniky městských lesů. Díky vzájemné dohodě a pomoci budou již pro příští sezónu vybudována odpočívadla, instalovány odpadkové koše nebo doplněny chybějící ploty, lávky a také značení,“ uvedl Petr Fiala, který nad projektem Krušnohorská bílá stopa převzal záštitu. „Kromě toho se správci a majiteli lesů v Krušných horách jednáme i možném dalším rozšíření tras a pochopitelně také o koordinaci pohybu turistů v lese,“ dodává.

Ústecký kraj podpořil propojení běžeckých tras v Krušných horách i finančně. Za přispění 400 tisíc korun z fondu hejtmana byla loni zakoupena sněžná rolba k úpravě běžeckých stop v oblasti Dlouhé Louky a milion korun z rozpočtu kraje byl pro letošní rok vyčleněn na údržbu a značení spojených běžeckých tras.

Zdroj: www.fialapetr.cz

Diskuze k článku

Pro zadávání příspěvku se musíte přihlásit Uživ. jméno:

Heslo:

Vytvořit účet
Přihlásit na tomto počítači trvale
anketa_nadpis
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?
Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
57
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
400
Celkem odpovídalo: 478

© Copyright 1998 – 2019 Agentura IS | Reklama | Kontakt | Redakce | Webmaster | Powered by Rosette Design | Tipy: Chorvatsko - Ubytování v Chorvatsku | Krušné hory a Krušnohorci, Ubytování Orlické Hory

logo_rosettedesign