iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 14. října'19, svátek má Agáta.

Vlakem na lyžařské svahy

Vlakem na lyžařské svahy 18.1 10 Zapomeňte na auto a využijte při cestě do hor pohodlný přístup na kolejích. Milovníci romantické povahy se mohou vydat vlakem po kulturní památce ČR Krušnohorské dráze v jízdním řádu označenou č.135, která vede z Mostu přes Louku u Litvínova, Hrob, Dubí a Mikulov do horského nádraží Moldava v Krušných horách.

Pro sjezdové lyžování je jako stvořený nedaleký kopec Bouřňák, který patří mezi nejvyšší vrcholy východního Krušnohoří. Lyžaři si určitě vyberou ze šesti sjezdovek tu trať, která bude odpovídat jejich lyžařským kvalitám. Zkušení borci mají možnost ukázat své lyžařské umění na slalomovém svahu, jednom z nejstrmějších v republice. A běžkaři? Ti se odtud vydají po Krušnohorské magistrále, která vede nádhernou krušnohorskou přírodou nebo se zajet podívat do sousedního Saska, kde běžkařská trať jde dokonce i po tělese zrušené a doufejme i brzo znovu propojené části Krušnohorské železnice.

Ke spojení je možné použít o víkendech 4 páry vlaků a 2 večerní spoje. Ideální je použít 2 ranní spoje z odjezdem z Mostu v 7:55 či 9:17 z Dubí v 8:48 a 10:10. Do Dubí pro teplické návštěvníky je možné použít přípojná autobusy MHD Teplice z Teplic Benešova náměstí v 8:05 a 9:25 vše spoj číslo 124.

K návratu je možné použít odpolední spoje v 15.19 a nebo 17.23 na které taktéž navazují přípoje MHD do Teplic. Ve vlacích se přepravují lyže, snowboardy, sáňky a boby zdarma.

Bližší informace o jízdních řádech a přípojů MHD a to včetně německé časti tratě, kde jezdí moderní nízkopodlažní soupravy s automatickým odbavováním cestujích na www.moldavskadraha.cz.

Diskuze k článku

Pro zadávání příspěvku se musíte přihlásit Uživ. jméno:

Heslo:

Vytvořit účet
Přihlásit na tomto počítači trvale
anketa_nadpis
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?
Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
58
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
410
Celkem odpovídalo: 488

© Copyright 1998 – 2019 Agentura IS | Reklama | Kontakt | Redakce | Webmaster | Powered by Rosette Design | Tipy: Chorvatsko - Ubytování v Chorvatsku | Krušné hory a Krušnohorci, Ubytování Orlické Hory

logo_rosettedesign