iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 14. října'19, svátek má Agáta.

Výlet do Radejčína a do Dubic

Výlet do Radejčína a do Dubic 25.10 11 K vděčným a nenáročným výletům patří cesta do Radejčína a do Dubic na Ústecku. Obě místa patří společně se Stadicemi, Novými Stadicemi, Habrovanami, Brozánkami, Hliňany a Moravany pod obec Řehlovice. Pokud se do těchto míst vydáte autem nebo na kole, jedete od Ústí nad Labem či od Řehlovic směrem na Habrovany a dále stále do kopce až do Dubic, kam je to od Řehlovic necelých 6 km. Pěší turisté pak s oblibou přijíždějí motorovým vlakem přes Úpořiny, Žalany, Bořislav a Žim na nádraží do Radejčína a odtud pak pokračují buď po silnici nebo po žluté turistické značce do 2 km vzdálených Dubic.

Je však třeba připomenout, že vzhledem k probíhající stavbě dálnice D8 přes České středohoří, je část této turistické trasy narušena a budete nuceni původní směr poněkud obcházet. Při této příležitosti se vám ovšem naskytne jedinečný pohled na část výstavby dálnice, která v těchto místech vede tunely pod kopci Českého středohoří. Nepřehlédnutelné jsou tady oba tubusy budoucí dálnice vycházející pod jedním kopcem, aby se po krátkém úseku v údolí silniční komunikace opět vnořila pod zem.

Kdo se nenechá stavbou dálnice odradit a nevydá se prostě raději po jistější silnici, pak pokračuje přes louky a lesní úsek do Dubic a přes tuto obec dojde až ke zdejší dominantě kterou tvoří dubický kostelík svaté Barbory ve výšce 358 metrů nad úrovní moře. Byl postaven roku 1579 původně jako protestantský a též jako rodinná hrobka. K přestavbě kostelíku došlo roku 1643 a k jeho další úpravě také roku 1820. Sochu svaté Barbory, patronky horníků, najdete v nice pozdně renesančního průčelí. Zdejší presbitář je sklenut křížovou klenbou. Dubický kostelík, kolem něhož se rozprostírá zajímavý hřbitůvek, patří k tradičně vyhledávaným turistickým cílům, neboť dubické plató, formované pleistocenním Labe, poskytuje nádherný a jedinečný výhled na labské údolí, na neobvyklý kaňon, kterým řeka Labe vstupuje do Českého středohoří. Jako na dlani zdemáte panoramatický pohled na Portu Bohemicu z Doerellovy vyhlídky u obnovené restaurace a penzionu U svaté Barbory, kde je možné se občerstvit, ale také ubytovat.

Právě odtud se vám naskytne nejen výhled na značnou část labského údolí se zátokou Labe, ale právě tak na zálezelské stráně, kde rostou třešně, meruňky i další dřeviny.Z panoramatické vyhlídky též spatříte některé z kopců východní části Českého středohoří, které se rozprostírají od Labe směrem k Varhošti, Třebušínu a Zubrnicím. Tento pohled pak zejména za příznivého počasí s výbornou dohledností poskytuje vděčné náměty pro fotografy, malíře i další umělecky založené osobnosti.

Výlet do Radejčína a do Dubic

Výlet do Radejčína a do Dubic


Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku . Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Diskuze k článku

Pro zadávání příspěvku se musíte přihlásit Uživ. jméno:

Heslo:

Vytvořit účet
Přihlásit na tomto počítači trvale
anketa_nadpis
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?
Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
58
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
410
Celkem odpovídalo: 488

© Copyright 1998 – 2019 Agentura IS | Reklama | Kontakt | Redakce | Webmaster | Powered by Rosette Design | Tipy: Chorvatsko - Ubytování v Chorvatsku | Krušné hory a Krušnohorci, Ubytování Orlické Hory

logo_rosettedesign