iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 20. května'19, svátek má Zbyšek.

Domy pod Bílinskou ulicí u železničního přejezdu před zbořením

 Domy pod Bílinskou ulicí u železničního přejezdu před zbořením 27.11 14 10:48 Snímek z roku 1970 byl pořízen z Bílinské ulice směrem k železničnímu přejezdu nad bývalou plovárnou, kde stávaly dva velké, tehdy ještě nepříliš staré obytné třípodlažní domy. Fotografie vznikla nedlouho před jejich odstřelem, neboť musely ustoupit připravované silniční stavbě - průtahu městem I/8, jinak též součásti nového úseku mezinárodní silnice E 55 od Prahy kolem Zámecké zahrady směrem na Dubí, Cínovec a Drážďany. V prostorách zbořených dvou domů vznikl most, který též překlenul trať Českých drah z Teplic do Lovosic a zároveň i místní silniční komunikaci.

Pozdější snímek už ukazuje nový zmíněný most s novou silniční komunikací. Tato stavba tehdy pomohla městu i lázní tím, že odvedla z centra tranzitní dopravu a zároveň též zklidnila zdejší Bílinskou ulici, kterou byl dříve veden hlavní tah na Bílinu, Louny a Most. Dnes touto horní částí Bílinské ulice projíždějí pouze vozidla místních občanů a vozy MHD, převážně pak ekologické trolejbusy.
Pavel Kovář

 Domy pod Bílinskou ulicí u železničního přejezdu před zbořením
Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku . Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Diskuze k článku

Pro zadávání příspěvku se musíte přihlásit Uživ. jméno:

Heslo:

Vytvořit účet
Přihlásit na tomto počítači trvale
anketa_nadpis
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?
Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
350
Celkem odpovídalo: 425

soutez_nadpis
Soutěž

Soutěž o vstupenky na Baník

Jak dopadl listopadový zápas s Baníkem?


a.) Prohrou 0:1
b.) Remízou 0:0
c.) Výhrou 2:1

(Zatim odpovídalo 36 návštěvníků..)

© Copyright 1998 – 2019 Agentura IS | Reklama | Kontakt | Redakce | Webmaster | Powered by Rosette Design | Tipy: Chorvatsko - Ubytování v Chorvatsku | Krušné hory a Krušnohorci, Ubytování Orlické Hory

logo_rosettedesign