iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 20. května'19, svátek má Zbyšek.

Pohled z křižovatky u soudu na Bílinskou čtvrť

 Pohled z křižovatky u soudu na Bílinskou čtvrť 19.6 14 13:21 Na křižovatce u okresního soudu v Teplicích se střetávaly čtyři ulice - Myslivecká (dnes Alejní), Duchcovská, Stöhrova (dnes U Soudu) a Wolframova (dnes Lounská). Myslivecká ulice vznikala postupně v rozmezí několika desetiletí od čtyřicátých let 19. století při severním okraji zámeckého parku, od kterého ji oddělovala zeď. Její název vznikl podle bílého domku na rohu Zámecké zahrady, kde sídlil panský myslivec. Podle této myslivny také získala ulice své pojmenování. Budova myslivny byla zbourána po roce 1945 i se zámeckou zdí.

Proti jihozápadní straně parku vznikla v devadesátých letech 19. století Wolframova, dnes Lounská ulice. Nově vznikající ulice západně od silnice na Bílinu potom vytvořily novou Bílinskou čtvrť. Na rohu Duchcovské a Wolframovy ulice, odkud pochází náš snímek z roku 1908, spatříme výstavný dům zvaný "Liberecký dvůr". Duchcovskou ulicí projížděly od roku 1898 po jednokolejné trati elektrické úzkorozchodné tramvaje směrem k nádraží Teplice - Zámecká zahrada a od roku 1913 potom až do Řetenic.

Pavel KovářZpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku . Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Diskuze k článku

Pro zadávání příspěvku se musíte přihlásit Uživ. jméno:

Heslo:

Vytvořit účet
Přihlásit na tomto počítači trvale
anketa_nadpis
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?
Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
350
Celkem odpovídalo: 425

soutez_nadpis
Soutěž

Soutěž o vstupenky na Baník

Jak dopadl listopadový zápas s Baníkem?


a.) Prohrou 0:1
b.) Remízou 0:0
c.) Výhrou 2:1

(Zatim odpovídalo 36 návštěvníků..)

© Copyright 1998 – 2019 Agentura IS | Reklama | Kontakt | Redakce | Webmaster | Powered by Rosette Design | Tipy: Chorvatsko - Ubytování v Chorvatsku | Krušné hory a Krušnohorci, Ubytování Orlické Hory

logo_rosettedesign