iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 20. května'19, svátek má Zbyšek.

Bývalá Myslivecká ulice v roce 1984

Bývalá Myslivecká ulice v roce 1984 19.5 16 08:06 Název Myslivecká ulice v Teplicích najdete dnes už jenom na starých mapách a na dávných pohlednicích. Vedla od bývalé Zámecké brány u zámku kolem severního okraje Zámecké zahrady. Pojmenování vzniklo podle domku panského myslivce v severozápadní části Zámecké zahrady. První zástavbu z konce 18. a z počátku 19. století tvořily zdejší hostince, které při svých procházkách navštěvovali Tepličané i četní lázeňští hosté. Další zástavba v této ulici začala vznikat v rozmezí několika dalších desetiletí. První klasicistní budovy, pocházející z doby po roce 1840, byly v závěru 19. století přestavěny a upraveny podle dobového vkusu. Po pravé straně směrem od Duchcova do Teplic stála dlouhá zeď, která oddělovala Zámeckou zahradu od městské ulice. Tuto zeď bylo možné zaznamenat ještě i po druhé světové válce, ale v další době lidového státu došlo ke zboření její severozápadní části při Myslivecké ulici. Tou dobou též zanikl i myslivecký dům, podle něhož obdržela ulice svůj název.

Bývalá Myslivecká ulice dnes ve své východní části směrem k centru nese pojmenování U Zámku a v západní části ke křižovatce u okresního osudu Alejní. Ulici kolem Zámecké zahrady v blízkosti křižovatky ulic U Soudu s Lounskou a Duchcovskou v sedmdesátých letech 20. století narušila stavba dálničního přemostění tehdejší mezinárodní silnice E 55, která se výrazně dotkla i západního okraje Zámecké zahrady. Už tehdy padlo množství staletých stromů i domů poblíž křižovatky u okresního soudu, přičemž během dalších patnácti let postupně mizela i další stará zástavba. Na jejím místě dnes nalezneme nejen svah pod silniční komunikací a některé volné prostory, ale také nákupní středisko BILLA. Snímek z roku 1984, pořízený z mostu nad křižovatkou u okresního osudu, ukazuje bývalou Mysliveckou ulici, kde začala zvolna mizet někdejší zástavba. Během osmdesátých let pak zmizely i ostatní domy až ke křižovatce u rozlehlého domu bývalého bytového družstva Na Stráži. Městská vozovka už tehdy patřila k velmi rušným, přičemž na snímku spatříme i některé tehdejší typy trolejbusů a autobusů MHD.
Pavel Kovář

Diskuze k článku

Pro zadávání příspěvku se musíte přihlásit Uživ. jméno:

Heslo:

Vytvořit účet
Přihlásit na tomto počítači trvale
anketa_nadpis
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?
Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
350
Celkem odpovídalo: 425

soutez_nadpis
Soutěž

Soutěž o vstupenky na Baník

Jak dopadl listopadový zápas s Baníkem?


a.) Prohrou 0:1
b.) Remízou 0:0
c.) Výhrou 2:1

(Zatim odpovídalo 36 návštěvníků..)

© Copyright 1998 – 2019 Agentura IS | Reklama | Kontakt | Redakce | Webmaster | Powered by Rosette Design | Tipy: Chorvatsko - Ubytování v Chorvatsku | Krušné hory a Krušnohorci, Ubytování Orlické Hory

logo_rosettedesign