iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 22. května'19, svátek má Emil.

Bývala Uherova ulice směrem ke Concordii

Bývala Uherova ulice směrem ke Concordii 12.4 13 08:40 Jeden z teplických potoků nazývaný Saubach (Sviní potok), nebo také Košťanský potok, křížil kdysi ve volně nezastavěné krajině dnešní Masarykovu ulici u Concordie a směřoval odtud do lázeňského Šanova. Právě v jeho směru vznikla v pozdějších časech Uherova, dnešní Kollárova ulice. Ve druhé polovině 19. století se tady začaly postupně objevovat honosné nájemní domy, mezi kterými pak ještě dlouho někde přetrvávaly volné a nezastavěné proluky. Podle snímku z roku 1932 spatříme na konci ulice dominantní budovu Concordie z roku 1931, náležející již do Masarykovy ulice a po pravé straně původní uliční stromořadí.

V pozdějších letech pak vedle sebe v Uherově ulici stály jak dřívější domy v historizujícím pojetí, tak i další, poměrně kontrastující zástavba, vznikající až po roce 1920. Své původní pojmenování ulice získala po Karlu Uherovi, který působil jako starosta města Teplic v letech 1861 až 1864 a dále v období let 1871 až 1882. Po druhé světové válce došlo k přejmenování této komunikace na Kollárovu.

Dnešní dopravně zatížená ulice nedaleko centra, která je řidiči vyhledávaná především k parkování vozidel, prošla v roce 2012 velkou rekonstrukcí a obnovou. Nyní tak může ještě lépe sloužit nejen automobilům, ale i chodcům, kteří tudy procházejí ke specializovaným prodejnám a dalším službám. Dobrou zprávou je též obnova vykáceného stromořadí za nové javory-kleny.

Pavel Kovář

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Diskuze k článku

Pro zadávání příspěvku se musíte přihlásit Uživ. jméno:

Heslo:

Vytvořit účet
Přihlásit na tomto počítači trvale
anketa_nadpis
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?
Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
350
Celkem odpovídalo: 425

soutez_nadpis
Soutěž

Soutěž o vstupenky na Baník

Jak dopadl listopadový zápas s Baníkem?


a.) Prohrou 0:1
b.) Remízou 0:0
c.) Výhrou 2:1

(Zatim odpovídalo 36 návštěvníků..)

© Copyright 1998 – 2019 Agentura IS | Reklama | Kontakt | Redakce | Webmaster | Powered by Rosette Design | Tipy: Chorvatsko - Ubytování v Chorvatsku | Krušné hory a Krušnohorci, Ubytování Orlické Hory

logo_rosettedesign