iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 20. května'19, svátek má Zbyšek.

BÝVALÝ HOTEL U PRUSKÉHO KRÁLE

BÝVALÝ HOTEL U PRUSKÉHO KRÁLE 16.5 08 11:39 Ve dvacátých letech 19. století, v době klasicistního rozmachu další výstavby, začalo v Teplicích sloužit veřejnosti několik hotelů. Roku 1823 došlo také k postavení hotelu "U pruského krále" v místech výjezdu z Teplic směrem na Prahu. Jednalo se o bývalé Mlýnské, dnes Laubeho náměstí.

Tento hotel vznikl naproti někdejšímu mlýnu, který byl roku 1870 zbořen, aby ustoupil první stavbě tehdejších novorenesančních lázní.
Hotel "U pruského krále" měl původně v přízemí vjezd pod balkonem , podepřeným kanelovanými sloupy. Tyto sloupy zde stojí dodnes. Nová hotelová budova začala sloužit lázeňským hostům i četným návštěvníkům lázeňského, kulturního a hudebního života. Pozoruhodná je rovněž tím, že v ní roku 1834 bydlel německý hudební skladatel Richard Wagner a roku 1841 také královský místodržící - arcivévoda Štěpán, podle něhož bylo také přilehlé náměstí přejmenováno z Mlýnského na Štěpánské.
V devadesátých letech 19. století přestala budova sloužit svým původním účelům a z hotelu se roku 1896 stal hlavní poštovní úřad.Od té doby někdejší hotelový dům sloužil poštovním účelům. Roku 1900 byla k této poště zavedena tramvaj a rovněž zřízena odstavná kolej pro poštovní zásilky, jejich přeprava tramvajemi patřila k velmi intenzívním.
Náš snímek pochází z počátku 20. století, když už tady několik let bývalý hotel nesloužil a byla zde umístěna hlavní pošta.Spatříme rovněž vůz tramvaje, který odjíždí směrem do centra na dnešní Benešovo náměstí. Dnes je v této budově, která prošla v roce 1994 rozsáhlou opravou, umístěna Okresní správa pošt Teplice.

Diskuze k článku

Pro zadávání příspěvku se musíte přihlásit Uživ. jméno:

Heslo:

Vytvořit účet
Přihlásit na tomto počítači trvale
anketa_nadpis
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?
Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
350
Celkem odpovídalo: 425

soutez_nadpis
Soutěž

Soutěž o vstupenky na Baník

Jak dopadl listopadový zápas s Baníkem?


a.) Prohrou 0:1
b.) Remízou 0:0
c.) Výhrou 2:1

(Zatim odpovídalo 36 návštěvníků..)

© Copyright 1998 – 2019 Agentura IS | Reklama | Kontakt | Redakce | Webmaster | Powered by Rosette Design | Tipy: Chorvatsko - Ubytování v Chorvatsku | Krušné hory a Krušnohorci, Ubytování Orlické Hory

logo_rosettedesign