iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 20. května'19, svátek má Zbyšek.

Centrum Trnovan kolem roku 1965

Centrum Trnovan kolem roku 1965 5.11 10 09:19 Snímek z poloviny šedesátých let 20. století byl zhotoven v centrální oblasti Trnovan - v dnešní Masarykově ulice, kde vlevo odbočuje ulice U červeného kostela. K tehdejší dominantě zde patřila vznosná rohová budova někdejší Lípové kavárny. Kolem roku 1965 tady však již kavárna nesloužila, ale v přízemní části jste mohli najít prodejnu Poštovní novinové služby a také prodejnu Drogerie - barvy laky.

Dále v pozadí za dominantní budovou stával na křižovatce s tehdejší Fučíkovou ulicí tzv. trnovanský gastronom, který patřil k oblíbeným prodejnám potravin a lahůdek v této teplické čtvrti. Centrální oblast Trnovan při Masarykově ulici se vždy vyznačovala množstvím obchodů, hospod i nejrůznějších služeb. Jak je ze snímku patrné, někdejší tramvaje, které původně jezdily a odbočovaly směrem vlevo do tehdejší ulice Říjnové revoluce, dnešní ulice U červeného kostela, byly od roku 1956 nahrazeny trolejbusy a autobusy. V dlažbě už nejsou patrné ani dřívější tramvajové koleje. Zato v tehdejší ulici Říjnové revoluce, kam tramvaje zajížděly od Městských sálů až do roku 1959, byste ještě v šedesátých letech koleje našli takřka neporušené.

Zatímco domovní zástavba na pravé straně ulice přežila až do dnešní doby, rohový dům i s celou zástavbou na levé straně ulice zmizely v osmdesátých letech 20. století, aby tak bylo uvolněno místo pro novou panelovou výstavbu.

Pavel Kovář

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku . Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Diskuze k článku

Pro zadávání příspěvku se musíte přihlásit Uživ. jméno:

Heslo:

Vytvořit účet
Přihlásit na tomto počítači trvale
anketa_nadpis
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?
Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
350
Celkem odpovídalo: 425

soutez_nadpis
Soutěž

Soutěž o vstupenky na Baník

Jak dopadl listopadový zápas s Baníkem?


a.) Prohrou 0:1
b.) Remízou 0:0
c.) Výhrou 2:1

(Zatim odpovídalo 36 návštěvníků..)

© Copyright 1998 – 2019 Agentura IS | Reklama | Kontakt | Redakce | Webmaster | Powered by Rosette Design | Tipy: Chorvatsko - Ubytování v Chorvatsku | Krušné hory a Krušnohorci, Ubytování Orlické Hory

logo_rosettedesign