iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 22. května'19, svátek má Emil.

Dirigent František Popp v Bratislavské ulici u nemocnice

Dirigent František Popp v Bratislavské ulici u nemocnice 12.1 17 09:19 Snímek z pozůstalosti zachytil známého teplického operetního dirigenta a legendárního turistu Františka Poppa v ještě jeho mladších letech, někdy na přelomu padesátých a šedesátých let 20. století. Starších snímků z těchto míst není skutečně mnoho. Právě tudy také prochází hranice mezi Teplicemi a Řetenicemi. Jedná se totiž o Bratislavskou ulici, do které též zasahuje objekt dnešní Krajské zdravotní, a. s. - nemocnice Teplice o. z. Ještě starý drátěný plot vpravo odděluje pozemek nemocnice od chodníku a silniční komunikace, nacházející se v nepříliš dobrém stavu.

Starý vyšší dům v pozadí vlevo stával tehdy na rohu Bratislavské a Duchcovské ulice. Dnes už jej tady nespatříte, neboť se tam nachází zelený pás se zadním traktem areálu Perla s parkovištěm. Hranice mezi Teplicemi a Řetenicemi pokračuje pod křižovatkou dále Libušinou ulicí. Napravo od ní se nacházejí Teplice, řada domů po levé straně Libušiny ulice náleží již do Řetenic. Dnes již nikoho ani nenapadne hledat nějakou hraniční čáru mezi jednotlivými obcemi, neboť Řetenice se staly čtvrtí a součástí Teplic roku 1963. V době pořízení našeho snímku se už rovněž připravovala výstavba nedalekého řetenického sídliště, která pak vyrůstala vlevo od Bratislavské ulice. Nedaleko od místa, kde na fotografii dirigent F. Popp stojí, je dnes též zadní vchod do nemocnice směrem k ortopedickým ordinacím. V těchto místech také dnes naleznete Baby box.
Pavel Kovář

Diskuze k článku

Pro zadávání příspěvku se musíte přihlásit Uživ. jméno:

Heslo:

Vytvořit účet
Přihlásit na tomto počítači trvale
anketa_nadpis
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?
Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
350
Celkem odpovídalo: 425

soutez_nadpis
Soutěž

Soutěž o vstupenky na Baník

Jak dopadl listopadový zápas s Baníkem?


a.) Prohrou 0:1
b.) Remízou 0:0
c.) Výhrou 2:1

(Zatim odpovídalo 36 návštěvníků..)

© Copyright 1998 – 2019 Agentura IS | Reklama | Kontakt | Redakce | Webmaster | Powered by Rosette Design | Tipy: Chorvatsko - Ubytování v Chorvatsku | Krušné hory a Krušnohorci, Ubytování Orlické Hory

logo_rosettedesign