iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 20. května'19, svátek má Zbyšek.

Poslední domy v bývalé Myslivecké ulici před zbouráním

Poslední domy v bývalé Myslivecké ulici před zbouráním 20.6 14 09:41 Někdejší Myslivecká ulice dnes nese ve své východní části směrem k centru města název U Zámku a v západní části směrem ke křižovatce U Soudu Alejní. Předchůdkyní Myslivecké ulice byla cesta vedoucí od zámku přes Zámeckou, jinak též Bílinskou bránu věžovitého tvaru a kolem severní zdi Zámecké zahrady směrem na Bílinu a Řetenice. Když na konci 18. století zanikly středověké hradby a roku 1810 došlo ke zboření Bílinské brány, otevřel se dříve uzavřený městský celek volně ven také západním směrem, což představovalo prvopočátek Myslivecké ulice.

Mezi prvními domy, které zde vznikly, patřily zejména hostince, kam se rádi přicházeli občerstvit lázeňští hosté, návštěvníci Teplic, ale i četní štamgasti. Další zástavba pak začala vznikat v rozmezí několika dalších desetiletí. První klasicistní budovy, pocházející z doby po roce 1840, byly koncem 19. století přestavěny a upraveny podle dobového vkusu. Někdejší Mysliveckou ulici narušila v sedmdesátých letech 20. století stavba dálničního přemostění mezinárodní silnice E 55. Z tohoto důvodu došlo už tehdy ke zboření několika domů nejblíže ke křižovatce u okresního osudu, přičemž během dalších patnácti let postupně mizela i další stará zástavba. Z této doby v osmdesátých letech také pochází náš snímek, kdy tady vznikaly vybourané prostory, zatímco některé z domů ještě stály.

Pavel Kovář
Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku . Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Diskuze k článku

Pro zadávání příspěvku se musíte přihlásit Uživ. jméno:

Heslo:

Vytvořit účet
Přihlásit na tomto počítači trvale
anketa_nadpis
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?
Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
350
Celkem odpovídalo: 425

soutez_nadpis
Soutěž

Soutěž o vstupenky na Baník

Jak dopadl listopadový zápas s Baníkem?


a.) Prohrou 0:1
b.) Remízou 0:0
c.) Výhrou 2:1

(Zatim odpovídalo 36 návštěvníků..)

© Copyright 1998 – 2019 Agentura IS | Reklama | Kontakt | Redakce | Webmaster | Powered by Rosette Design | Tipy: Chorvatsko - Ubytování v Chorvatsku | Krušné hory a Krušnohorci, Ubytování Orlické Hory

logo_rosettedesign