iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 20. května'19, svátek má Zbyšek.

Restaurace na hlavním nádraží Teplice

Restaurace na hlavním nádraží Teplice 4.2 11 09:17 Snímek interiéru restaurace na hlavním nádraží v Teplicích pořízený začátkem třicátých let 20. století svědčí o tom, že tento restaurační podnik patřil tehdy mezi ty s dobrou pověstí. Chodili sem na obědy a občerstvit se nejen Tepličané, ale především ti, kteří do lázeňského města přijížděli služebně vyřídit své pohledávky nebo na návštěvu lázeňských hostů. Často se zde zastavovali například obchodní cestující, kteří v příjemném restauračním lokálu poseděli po příjezdu nebo před odjezdem vlaku.

Snímek zachytil velký prostor zdejší restaurace s čistě prostřenými stoly a s dekorativními lustry. Zajímavě se ovšem jevily také stěny a právě tak upoutával i vysoký štukový strop. Nádražní restaurace sloužila obvykle hojnému počtu hostů ještě i v době po druhé světové válce a pak až do osmdesátých let 20. století. Kromě piva patřila k vyhledávaným zejména zdejší kuchyně, což mělo odezvu ve velkém množství strávníků. Kromě mnoha druhů běžných jídel a minutek zde vynikaly především pokrmy ze zvěřiny a drůbeže, a to vždy chutně připravené. Někdejší velkokapacitní restaurace svým účelům však už řadu let neslouží. V poslední době zde najdete prodej levného textilu a podobného sortimentu.

(Př)

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku . Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Diskuze k článku

Pro zadávání příspěvku se musíte přihlásit Uživ. jméno:

Heslo:

Vytvořit účet
Přihlásit na tomto počítači trvale
anketa_nadpis
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?
Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
350
Celkem odpovídalo: 425

soutez_nadpis
Soutěž

Soutěž o vstupenky na Baník

Jak dopadl listopadový zápas s Baníkem?


a.) Prohrou 0:1
b.) Remízou 0:0
c.) Výhrou 2:1

(Zatim odpovídalo 36 návštěvníků..)

© Copyright 1998 – 2019 Agentura IS | Reklama | Kontakt | Redakce | Webmaster | Powered by Rosette Design | Tipy: Chorvatsko - Ubytování v Chorvatsku | Krušné hory a Krušnohorci, Ubytování Orlické Hory

logo_rosettedesign