DOPORUČUJEME

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 19. června'19, svátek má Leoš.

Podzim? Čas zbavit se nevzhledných žil

Podzim? Čas zbavit se nevzhledných žil 24.9. 12 09:12 Nejen zhoršující se vzhled nohou, ale i větší únava, snižující se pracovní výkon, omezení oblíbených aktivit. Problém zvaný „křečové žily“. Přináší navíc další a vážnější zdravotní rizika, jako vznik bércových vředů, vyšší pravděpodobnost infarktu, mozkových mrtvic ad. Flebologické oddělení Sanatoria Europa nabízí zásadní a bezbolestné řešení.

Vzhledem k tomu, že u uvedených zdravotních obtíží velmi záleží na správné diagnostice, je první na řadě analýza žil – které z nich a nakolik jsou zasaženy. Sanatorium Europa používá nejmodernější japonskou diagnostickou techniku: přístroj Doppler, který spolehlivě zmapuje žilní soustavu pacienta a dá tak základ k úspěšnému a bezbolestnému zákroku. „Je nutné získat základní informace o průchodnosti žil. Dopplerovský systém, který je v sanatoriu používán, je založen na nejmodernější technice. Jedná se o neinvazivní, tedy nekrvavou metodu. Digitální fotopletysmografie umožňuje počítačové zpracování výsledků vyšetření. Cílem tohoto vyšetření je zjistit kvalitu svalově žilní pumpy, která za normálních okolností vrací krev zpět do plic a srdce,“ říká MUDr Alexandr Moróc, specialista v oboru flebologie, laserové techniky a korektivní dermatologie.
Vyšetření má význam nejen pro rozhodnutí, zda mohou být křečové žíly odstraněny chirurgicky nebo nechirurgicky (sklerotizace žil různými látkami), ale i pro posouzení žilního krevního oběhu u těhotných a dalších pacientů se zvýšenou zátěží na žíly dolních končetin (například sportovců). Vhodně použitými bandážemi (elastická obinadla, punčochy) lze předejít rozvinutí zánětu hlubokých žil a dalším velmi nebezpečným komplikacím.

Sklerotizace: jen pár drobných vpichů

A jak probíhá nechirurgické odstranění problémových žil? Sklerotizace je ambulantní ošetření, metoda je založena na aplikaci speciální látky. Ta se vpichuje přímo do změněné žíly a způsobí její uzavření a vymizení. Používají se velmi slabounké speciální jehly na jedno použití, takže celé ošetření je jen minimálně bolestivé, v podstatě je vnímán pouze vpich. Ihned po injekci se elastickým obinadlem bandážuje dolní končetina a je nutné tuto elastickou kompresi používat celkem tři týdny (první týden po celých 24 hodin a další dva týdny jen přes den) - tedy do prvního kontrolního vyšetření. I proto je ideálním časem pro zákrok podzimní a zimní období. Pro pacienta je bezesporu příjemný fakt, že po zákroku prakticky neexistuje žádné větší omezení běžného životního rytmu. Na koupání a sprchování je možné punčochy po třech dnech snímat (a znovu přikládat zásadně na suchou pokožku). Není nutné se omezovat ani při sportu, pouze je vhodné, aby komprese zůstala suchá. „Důležité je přijít včas. Čím méně se problém se žilami odkládá, tím je samozřejmě jeho řešení snazší,“ upozorňuje MUDr. Alexandr Moróc.

Sanatorium Europa
Pod Doubravkou 13
415 01 Teplice v Čechách
Tel.: +420 603 501 306
Tel.: +420 603 501 314
Tel.: +420 417 532 672
Fax: +420 472 742 253
www.sanatoriumeuropa.eu
E-mail: info@sanatoriumeuropa.eu

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
54
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
368

Celkem odpovídalo: 464

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: