Měsíčník REGIO

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Čtvrtek, 22. března'18, svátek má Leona.

Necitlivé drancování v lesích nad Dubím

Necitlivé drancování v lesích nad Dubím 7.11. 14 04:13 Již od letních měsíců 2014 dochází v krušnohorských lesích nad Dubím k necitlivému kácení stromů, které lze označit doslova za drancování. Těžaři dřeva se přitom vůbec neohlíželi na skutečnost, že kácelí v době vegetačního klidu stromy zcela zelené. Nejprve se jednalo o úsek mezi dvěma železničními tratěmi do Mostu a na Moldavu, přičemž k zemi padly zejména zvláště statní, několik století staří velikáni. V podzimních měsících se těžba dřeva dostala až k silnici, spojující nádraží v Dubí s Jedlovkou a Vitiškou. Z lesa mizely zvláště nádherné statné buky, které zde tvoří zdravý základ lesních porostů. Za přispění těžké techniky pak byly nejen vytěženy právě dominantní stromy, ale zároveň zdevastováno celé okolí mladších lesních porostů. Odřezané části stromů a větví pak zůstaly ležet i na cestě do Dubí k zastávce MHD, takže chůze turistů tudy byla prakticky znemožněna.

Kácení obřích velikánů se tak stalo rozsáhlým drancováním přírody v těžce zkoušených podmínkách Krušných hor. Takovéto necitlivé počínání pak zůstává velkým výsměchem ekologických snah ve světě, u nás pak v rámci Evropské unie. Jak to vypadá, lesníci tady tvoří jakýsi svérázný totalitní stát ve státě, kde si svévolně dělají, co chtějí a snaží se za každou cenu, bez ohledu na lidi, životní prostředí a svět kolem, upřednostňovat pouze jejich sobecký hon za ziskem v těžbě dřeva.
Pavel Kovář

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku . Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Stezka odvahy
21.3'18
Stezka odvahy (85x)
Teplice za 1. republiky
21.3'18
Teplice za 1. republiky (63x)
Proč Velikonoce
20.3'18
Proč Velikonoce (109x)
Uzavírka U Červeného kostela
20.3'18
Uzavírka U Červeného kostela (164x)
Dialog poezie s hudbou
20.3'18
Dialog poezie s hudbou (81x)

ANKETA: Jak tipujete Vy? Rozhodne se teplický primátor Jaroslav Kubera kandidovat na prezidenta České republiky?

Ano
108
Ne
151

Celkem odpovídalo: 259

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: