SPORT

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Úterý, 17. září'19, svátek má Naděžda.

Dva členové klubu Glassman Teplice bojovali o účast na mistrovství světa v dlouhém triatlonu

Dva členové klubu Glassman Teplice bojovali o účast na mistrovství světa v dlouhém triatlonu 4.10. 14 03:11 V sobotu 27. září, se v Alcúdii na ostrově Mallorca, konal kvalifikační závod na nejslavnější triatlon planety - Mistrovství světa v Ironmanu na Havaji. Dlouhého triatlonu, který se skládá z 3,8 km plavání, 180 km cyklistiky a 42 km běhu, se zúčastnili i Petr a Miroslav Veselý.

Pro Petra to na tratích „Železného muže“ byla premiéra. To otec Miroslav už absolvoval přes 20 „Železňáků“. Při východu slunce se po startovním výstřelu vrhlo do Středozemního moře více než 2500 triatletů z celého světa. Miroslav v plavecké části bojoval v první třetině startovního pole a z vody vylézal jako 684. celkově a 29. v kategorii 50 – 54 let. Během cyklistické a běžecké části se vyrovnaným výkonem posouval startovním polem vpřed a v cíli se objevil v čase 10:13:29 hodin. Tento výkon stačil na 279. místo v celkovém pořadí a 8. ve věkové kategorii. Poslední místo zajišťující účast na Havaji však bylo 5. místo, vzdálené pouhých 6,5 minuty. Pro Petra měl závod opačný průběh. Po plaveckém úvodu byl na 49. místě celkově a 4. v kategorii do 24 let. Během cyklistiky se dostal na druhou příčku v kategorii, která by zajišťovala slot na Havajského Ironmana. Běžecká část mu však nevyšla podle představ a čas 10:09:30 hodin stačil pouze na 4. místo v nejmladší kategorii a 251. celkově. Sloty na Havajského Ironmana brali soupeři z prvních dvou míst. Kvalifikace nebyla úspěšná, ale zážitky a zkušenosti ze závodu, které si Petr a Miroslav odnesly, byly hlavně pozitivní. V příštích letech se tyto zkušenosti na dalších závodech pokusí zúročit a účast na Mistrovství světa vybojovat.

Petr VeselýZpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku . Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
57
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
400

Celkem odpovídalo: 501

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: