SPORT

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Úterý, 24. října'17, svátek má Nina.

Mistrovství ČR boxu školní mládeže se zúčastnili i duchcovští boxeři

Mistrovství ČR boxu školní mládeže se zúčastnili i duchcovští boxeři 24.5. 17 05:11 Mladí boxeři z Box Clubu SKMP Duchcov se zúčastnili Mistrovství ČR boxu školní mládeže, které se konalo ve dnech 18. až 20. 5. 2017 v Karviné. V hmotnostní kategorii 38 kg získal Jaroslav Ferko stříbrnou medaili, když podlehl ve finále zkušenému Antonínu Hauerovi z Dukly Olomouc. Ve váze 44 kg nenalezl duchcovský Radek Nejedlý přemožitele, ve finále porazil Jiřího Prádlera z Jablonce nad Nisou, a stal se mistrem ČR. Ve velmi kvalitně obsazené váze 50 kg se další borec z Box Clubu SKMP Duchcov, Daniel Giňa, probojoval do semifinále, kde nestačil na Alana Landsingera z Brandýsa nad Labem. Získal tak alespoň bronzovou medaili. Poslední z duchcovské čtveřice borců, kteří se přes kvalifikační Oblastní kola nominovali na Mistrovství ČR, David Daduč, nastoupil v hmotnostní kategorii 57 kg. Jeho vítězné tažení turnajem zastavil až ve finále Kristián Mokříž z Liberce. David získal pro Duchcov také stříbrnou medaili.

"S výkony svých svěřenců jsem maximálně spokojený, vyplatila se nám důkladná příprava a poctivá dřina. Příjemně mě také překvapila organizace turnaje. Máme skvělou sezonu. Ke čtyřem medailím z Mistrovství ČR boxu školní mládeže z Karviné přidal další bronzovou medaili ještě Jiří Pokoš z Mistrovství ČR boxu kadetů z České Kamenice. Dále pak Box Club SKMP Duchcov drží první příčku v Severočeské oblasti v oblastních soutěžích boxu kategorie školní mládeže. Těší mne také zájem o tréninky boxu a zápasy z řad něžného pohlaví, máme také úspěšnou boxerku. Věřím, že následující sezona bude ještě lepší," uvedl trenér Václav Fiala. (tz)