SPORT

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 16. července'18, svátek má Luboš.

Podzimní přespoláky skončily, lyžaři už vyhlížejí první sníh

Podzimní přespoláky skončily, lyžaři už vyhlížejí první sníh 3.11. 15 10:32 Dva podzimní měsíce patřily podzimním lyžařským krosům. Závodníkům oddílu běžeckého lyžování TJ Lokomotiva Teplice vyvrcholila podzimní příprava účastí v Krajském poháru v přespolním běhu lyžařů a na dalších na závodech v rámci Ústeckého kraje i v Sasku.

Krajský pohár žactva v krosu skončil v sobotu 17.10. finálovým oseckým Lesním během lyžařů. V součtu umístění ze všech závodů si nejlépe vedli zástupci TJ Lokomotiva Teplice, kteří obsadili 13 z 30 postů na stupních vítězů a 6 z nich zvítězilo: předškolák Vítek Veselý, minižák Kryštof Háněl, nejmladší žákyně Marie Boháčková, mladší žákyně Agáta Ječná a starší žáci Viktorie Vágnerová a Vojtěch Veselý.

Také další podzimní závody obsazovali naši zástupci hojně - 40 zástupců se zúčastnilo běhu v saském Röthenbachu Weisseritztallauf, kde vybojovali 15 umístění na stupních vítězů. A na závěr tradiční Běh kolem Doubravky, kde se naše děti v konkurenci atletů na krátkých tratích také neztratily.

Začátkem listopadu pokračuje příprava starších závodníků v Oberhofu, kde budou v tamní lyžařské hale najíždět první kilometry na sněhu, poté odjedou také do zahraničí na první přírodní sníh. Závodníci žákovských kategorií se budou připravovat ještě "na suchu" doma, první soustředění na sněhu je tradičně čeká před Vánocemi na Božím Daru. Doufejme, že letošní zima jim připraví lepší sněhové podmínky, než ty minulé!

Vyvrcholením letošní lyžařské závodní sezóny budou pro závodníky žákovských kategorií Hry VII. zimní olympiády dětí a mládeže, jejímž hostitelem je náš kraj. Soutěže v běžeckém lyžování (a biatlonu) se budou konat od 18.-21.1.2016 v areálu Golf clubu Teplice na Cínovci. Držme našim zástupcům palce v přípravě i při samotných olympijských kláních!

Yvona Rubášová
TJ Lokomotiva Teplice

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
20
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
11
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
142

Celkem odpovídalo: 173

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: