SPORT

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 26. února'18, svátek má Dorota.

Poslední lednový víkend závodili běžkaři klasicky i na obratnostní trati

Poslední lednový víkend závodili běžkaři klasicky i na obratnostní trati 31.1. 17 08:34 Po několika "hubených" letech se vyznavači běžeckého lyžování opět radují. Na hřebenech hor nad Teplicemi panují výborné sněhové podmínky, které podporují i úsilí organizátorů z TJ Lokomotiva Teplice při pořádání závodů. Uplynulý víkend uspořádali v tomto roce již druhé dvoudenní závody, tentokrát 27. ročník Memoriálu Radky Máchové, který se jel v sobotu jako krajský závod klasickou technikou s individuálními starty a na neděli zařadili pořadatelé novinku: štafetový závod trojic na obratnostní trati, na který se zejména mladší ročníky závodníků velice těšily.

Sobota prověřila odolnost hlavně těch nejmenších, když na Novém Městě klesla teplota pod -10°C, k tomu byla mlha a vítr. Více než 160 závodníků ze 7 klubů Ústeckého, Karlovarského a Plzeňského kraje se však se zimními podmínkami i výborně připravenými tratěmi v délce 200 m až 7 km popralo skvěle. V ostré konkurenci se neztratili ani domácí borci, kteří zvítězili v 11 z 15 kategorií.

V neděli se na účastníky smálo od rána sluníčku a teplota vystoupila k příjemným -3°C. Hned po prezentaci se děti vrhly na trénink na obratnostní trati, která byla výborně připravena v okolí lyžařského stadiónu a na Lounské louce. Na tříčlenné štafety čekaly muldy, skokánky, slalom, jízda pozadu a po jedné noze, odšlapování a další úkoly, se kterými se většina dětí poprala s odvahou. Závod byly sice vyhlášeny jako Krajský přebor v obratnostních štafetách, ale vzhledem k jeho charakteru nejsou výsledky důležité. Hlavní bylo, že děti měly z lyžování tímto netradičním způsobem velkou radost a celý den si užily. Pokud by někoho zajímaly výsledky dvoudenního klání a fotogalerie, najde odkaz na FB oddílu (facebook.com/lote.bezky).


TJ Lokomotiva Teplice
oddíl běžeckého lyžování

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Jak tipujete Vy? Rozhodne se teplický primátor Jaroslav Kubera kandidovat na prezidenta České republiky?

Ano
107
Ne
145

Celkem odpovídalo: 252

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: