SPORT

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Neděle, 22. října'17, svátek má Sabina.

Poslední lednový víkend závodili běžkaři klasicky i na obratnostní trati

Poslední lednový víkend závodili běžkaři klasicky i na obratnostní trati 31.1. 17 08:34 Po několika "hubených" letech se vyznavači běžeckého lyžování opět radují. Na hřebenech hor nad Teplicemi panují výborné sněhové podmínky, které podporují i úsilí organizátorů z TJ Lokomotiva Teplice při pořádání závodů. Uplynulý víkend uspořádali v tomto roce již druhé dvoudenní závody, tentokrát 27. ročník Memoriálu Radky Máchové, který se jel v sobotu jako krajský závod klasickou technikou s individuálními starty a na neděli zařadili pořadatelé novinku: štafetový závod trojic na obratnostní trati, na který se zejména mladší ročníky závodníků velice těšily.

Sobota prověřila odolnost hlavně těch nejmenších, když na Novém Městě klesla teplota pod -10°C, k tomu byla mlha a vítr. Více než 160 závodníků ze 7 klubů Ústeckého, Karlovarského a Plzeňského kraje se však se zimními podmínkami i výborně připravenými tratěmi v délce 200 m až 7 km popralo skvěle. V ostré konkurenci se neztratili ani domácí borci, kteří zvítězili v 11 z 15 kategorií.

V neděli se na účastníky smálo od rána sluníčku a teplota vystoupila k příjemným -3°C. Hned po prezentaci se děti vrhly na trénink na obratnostní trati, která byla výborně připravena v okolí lyžařského stadiónu a na Lounské louce. Na tříčlenné štafety čekaly muldy, skokánky, slalom, jízda pozadu a po jedné noze, odšlapování a další úkoly, se kterými se většina dětí poprala s odvahou. Závod byly sice vyhlášeny jako Krajský přebor v obratnostních štafetách, ale vzhledem k jeho charakteru nejsou výsledky důležité. Hlavní bylo, že děti měly z lyžování tímto netradičním způsobem velkou radost a celý den si užily. Pokud by někoho zajímaly výsledky dvoudenního klání a fotogalerie, najde odkaz na FB oddílu (facebook.com/lote.bezky).


TJ Lokomotiva Teplice
oddíl běžeckého lyžování

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Nově otevřená Pizzerie La Famiglia
13.10'17
Nově otevřená Pizzerie La Famiglia (1120x)
Pohádkový les
5.10'17
Pohádkový les (783x)
Regio 10/17
9.10'17
Regio 10/17 (677x)
Ironman Emilia Romagna
4.10'17
Ironman Emilia Romagna (513x)
Dubský klub Leonidas dovezl titul Evropského šampiona K1.
5.10'17
Dubský klub Leonidas dovezl titul Evropského šampiona K1. (499x)

ANKETA: Jak tipujete Vy? Rozhodne se teplický primátor Jaroslav Kubera kandidovat na prezidenta České republiky?

Ano
89
Ne
83

Celkem odpovídalo: 172

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: