SPORT

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Úterý, 22. ledna'19, svátek má Slavomír.

Šachový turnaj mládeže se konal v Teplicích

Šachový turnaj mládeže se konal v Teplicích 12.4. 17 06:16 V sobotu 8. 4. se v Teplicích konal turnaj v rapid šachu mládeže Grand Prix Ústeckého kraje. Je to pátý turnaj z šesti a už se tu pomalu rýsují celkové výsledky. Tentokrát šlo o mezinárodní akci, přihlásili se i žáci z německého SSV Altenberg. Do Teplic přijelo celkem 45 mladších žáků, 34 starších a 12 dorostenců, kromě reprezentantů z našeho kraje a SRN jsme přivítali i hosty z Liberecka. Turnaj se konal na počest nedožitých 75. narozenin dlouholetého nejlepšího teplického šachisty pana Jindřicha Trapla. A jak tak nejlépe uctít památku vynikajícího teplického šachisty a trenéra – přece šachovým turnajem mládeže! 

V kategorii mladších žáků získal nejvíc bodů z teplických šachistů Kuba Češpiva, výborné 11. místo za 4,5 bodu ze 7. Nad 50% uhráli a do první půlky výsledkové listiny se probojovali ještě Ondra Slíva a Vojta Vaněrka, hezký výsledek. A teď pozor, dalším v pořadí teplických byla pětiletá Lucka Očenášová! Tahle úplně nejmladší účastnice v sále dala soupeřům dvakrát mat! A i při lichém počtu účastníků neměla ani jednou volný los! Dva body získali také Jason Hora a Štěpán Jakoubek a také další teplická šachistka Tonička Zelenková, která se v sobotu zúčastnila svého úplně prvního turnaje. Bod a půl získal Jakub Košťák.

Kategorie starších se Teplicím vysloveně povedla – připravené byly dva zlaté poháry pro vítěze a pro oba si na bednu vyskočili naši hráči. Nikita Koval sehrál další parádní turnaj, 6,5 bodu ze 7 partií a vítězství o pověstný parník. Třetí místo obsadil domácí Honza Václavík! A protože Honzík patří ještě věkem k mladším, ale dobrovolně hraje za starší, má tenhle bronz cenu zlata. Ovšem bedna byla komplet jako fotka našeho ligového týmu, stříbro získal Kuba Šťastný, náš host z Kadaně.

A jsme u dalšího zlata, v kategorii starších žákyň jej s přehledem získala teplická Lada Semová!  

Mezi dorostenci nenašel přemožitele Martin Krutský z ŠK Teplice, jen jednou remizoval s druhým nasazeným Tomášem Honsem. Další zlato pro domácí! (tz)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Pod povrchem
7.01'19
Pod povrchem (913x)
Digitalizace kronik
8.01'19
Digitalizace kronik (846x)
 LÁSKU SI PŘECE MUSÍM ZASLOUŽIT!
7.01'19
LÁSKU SI PŘECE MUSÍM ZASLOUŽIT! (798x)
Tříkrálová sbírka v Duchcově
4.01'19
Tříkrálová sbírka v Duchcově (769x)
Pro pamětníky
14.01'19
Pro pamětníky (748x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
45
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
34
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
286

Celkem odpovídalo: 365

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: