SPORT

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Neděle, 20. října'19, svátek má Vendelín.

Šachový turnaj mládeže se konal v Teplicích

Šachový turnaj mládeže se konal v Teplicích 12.4. 17 06:16 V sobotu 8. 4. se v Teplicích konal turnaj v rapid šachu mládeže Grand Prix Ústeckého kraje. Je to pátý turnaj z šesti a už se tu pomalu rýsují celkové výsledky. Tentokrát šlo o mezinárodní akci, přihlásili se i žáci z německého SSV Altenberg. Do Teplic přijelo celkem 45 mladších žáků, 34 starších a 12 dorostenců, kromě reprezentantů z našeho kraje a SRN jsme přivítali i hosty z Liberecka. Turnaj se konal na počest nedožitých 75. narozenin dlouholetého nejlepšího teplického šachisty pana Jindřicha Trapla. A jak tak nejlépe uctít památku vynikajícího teplického šachisty a trenéra – přece šachovým turnajem mládeže! 

V kategorii mladších žáků získal nejvíc bodů z teplických šachistů Kuba Češpiva, výborné 11. místo za 4,5 bodu ze 7. Nad 50% uhráli a do první půlky výsledkové listiny se probojovali ještě Ondra Slíva a Vojta Vaněrka, hezký výsledek. A teď pozor, dalším v pořadí teplických byla pětiletá Lucka Očenášová! Tahle úplně nejmladší účastnice v sále dala soupeřům dvakrát mat! A i při lichém počtu účastníků neměla ani jednou volný los! Dva body získali také Jason Hora a Štěpán Jakoubek a také další teplická šachistka Tonička Zelenková, která se v sobotu zúčastnila svého úplně prvního turnaje. Bod a půl získal Jakub Košťák.

Kategorie starších se Teplicím vysloveně povedla – připravené byly dva zlaté poháry pro vítěze a pro oba si na bednu vyskočili naši hráči. Nikita Koval sehrál další parádní turnaj, 6,5 bodu ze 7 partií a vítězství o pověstný parník. Třetí místo obsadil domácí Honza Václavík! A protože Honzík patří ještě věkem k mladším, ale dobrovolně hraje za starší, má tenhle bronz cenu zlata. Ovšem bedna byla komplet jako fotka našeho ligového týmu, stříbro získal Kuba Šťastný, náš host z Kadaně.

A jsme u dalšího zlata, v kategorii starších žákyň jej s přehledem získala teplická Lada Semová!  

Mezi dorostenci nenašel přemožitele Martin Krutský z ŠK Teplice, jen jednou remizoval s druhým nasazeným Tomášem Honsem. Další zlato pro domácí! (tz)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
59
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
410

Celkem odpovídalo: 513

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: