SPORT

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 19. června'19, svátek má Leoš.

Šafář v italské Corridonii pátý v závodě Trofeo Nazionale Easykart Italia

Šafář v italské Corridonii pátý v závodě Trofeo Nazionale Easykart Italia 18.7. 12 04:45 Jediný juniorský reprezentant ČR, Václav Šafář z Teplicka, v kategorii 100 cc dosáhl v neděli pátým místem na svůj letos nejlepší výsledek v italské sérii závodů motokár easykart. V celkovém hodnocení šampionátu 2012 se už dostal do top ten. Vašek jel v Corridonii poprvé a přesto patřil od čtvrtečních tréninků mezi nejrychlejší jezdce. Vašek se už plně se adaptoval ve svém „novém“ italském týmu Emiliakart a poprvé byl rychlejší než domácí Matteo Giardino, průběžně také leader kategorie Easy 100 cc a Maďar Norbert Toth.

Výkon v kvalifikaci stačil na 7. pozici na startovním roštu a tak v poledním sprintu, kdy teplota vzduchu dosahovala až 37 stupňů stál Vašek na vnitřku dráhy a po zhasnutí světel se prodral na 4. místo, které však neudržel, přesto v první jízdě dojel šestý. Nedělní odpolední hlavní závod na 22 kol byl předzvěstí bitvy pod starobylou Corridonií, tvořící na kopci efektní kulisu nad rozpálenou dráhou. Šafář startoval ze 6. místa na startu a proto „zvnějšku“ startovního roštu.

Vzhledem ke třem pravým zatáčkám po startu je téměř nemožné se dostat z venkovní levé na výhodnější pravou stranu trati. Vašek, proto po odstartování „tradičně neurval“ lepší pozici, jel však čistě a bez chyb a po závodě sdělil: „Po startu z vnějšku jsem neriskoval, nechtěl jsem skončit v první zatáčce v postartovní kolizi. Po asi 10 kolech odešly pneumatiky a musel jsem se rychle přizpůsobit jejich klouzání po dráze, jsem rád, že jsem udržel dotírajícího Mattea Livraghiho za sebou, nedochází mi, že jsem po závodě skončil pátý!“. Teplický závodník si nyní od závodů v Itálii odpočine, v srpnu má celá Itálie volno a proto další závod easykart v Ottobianu je až 16. září, týden po slavné Monze, kde se jede F1 a Ferrari je obrovským favoritem. (red)

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
54
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
368

Celkem odpovídalo: 464

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: