SPORT

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 19. června'19, svátek má Leoš.

Šafář zvítězil v rakouském Brucku an der Leitha

Šafář zvítězil v rakouském Brucku an der Leitha 31.7. 12 04:41 Teplický motokárový závodník Václav Šafář vyhrál o uplynulém víkendu závod nedaleko vídeňského letiště Schwechat. Český seriál Karting cup zavítal spolu se 150 jezdci na rakouský kartodrom v Brucku. Celý víkend byl poznamenán deštěm, proto kvalifikace a první jízda „na vodě“ prověřily umění mladých závodníků.

„Šafářova“ kategorie Easykart 100 ccm s motory o výkonu 21 koní/17 000 ot. byla zastoupena pouze 10-ti závodníky z Česka, Rakouska a Ukrajiny. Vašek zvítězil, protože nasbíral nejvíce bodů ze třech bodovaných jízd a profitoval z technických problémů svého velkého kamaráda a několikanásobného mistra ČR Dominika Javůrka, který druhou jízdu nedokončil. Třetí v Brucku dojel šťastný Dominik Hodač, který zaznamenal letošní první stupně vítězů. Šafář také vede po třech závodech celkově kategorii easy 100 před Rakušanem Supperem a Javůrkem, který však jeden závod vynechal. Právě přemotivovaný domácí Alexander Supper zavinil ve druhé jízdě děsuplnou havárii s Kuzněcovem, který po nárazu do bariéry doslova vyletěl obloukem ze svého stroje a dopadl doprostřed startovní roviny, kde motokáry dosahují rychlosti 100 km/hod. Naštěstí pro ležícího Kuzněcova žádný ze soupeřů do něj nenajel a ten jako zázrakem vyvázl z nárazu do bariery bez zranění. (red)

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.