SPORT

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Úterý, 22. ledna'19, svátek má Slavomír.

Šafář zvítězil v rakouském Brucku an der Leitha

Šafář zvítězil v rakouském Brucku an der Leitha 31.7. 12 04:41 Teplický motokárový závodník Václav Šafář vyhrál o uplynulém víkendu závod nedaleko vídeňského letiště Schwechat. Český seriál Karting cup zavítal spolu se 150 jezdci na rakouský kartodrom v Brucku. Celý víkend byl poznamenán deštěm, proto kvalifikace a první jízda „na vodě“ prověřily umění mladých závodníků.

„Šafářova“ kategorie Easykart 100 ccm s motory o výkonu 21 koní/17 000 ot. byla zastoupena pouze 10-ti závodníky z Česka, Rakouska a Ukrajiny. Vašek zvítězil, protože nasbíral nejvíce bodů ze třech bodovaných jízd a profitoval z technických problémů svého velkého kamaráda a několikanásobného mistra ČR Dominika Javůrka, který druhou jízdu nedokončil. Třetí v Brucku dojel šťastný Dominik Hodač, který zaznamenal letošní první stupně vítězů. Šafář také vede po třech závodech celkově kategorii easy 100 před Rakušanem Supperem a Javůrkem, který však jeden závod vynechal. Právě přemotivovaný domácí Alexander Supper zavinil ve druhé jízdě děsuplnou havárii s Kuzněcovem, který po nárazu do bariéry doslova vyletěl obloukem ze svého stroje a dopadl doprostřed startovní roviny, kde motokáry dosahují rychlosti 100 km/hod. Naštěstí pro ležícího Kuzněcova žádný ze soupeřů do něj nenajel a ten jako zázrakem vyvázl z nárazu do bariery bez zranění. (red)

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Pod povrchem
7.01'19
Pod povrchem (908x)
Digitalizace kronik
8.01'19
Digitalizace kronik (840x)
 LÁSKU SI PŘECE MUSÍM ZASLOUŽIT!
7.01'19
LÁSKU SI PŘECE MUSÍM ZASLOUŽIT! (795x)
Tříkrálová sbírka v Duchcově
4.01'19
Tříkrálová sbírka v Duchcově (766x)
Pro pamětníky
14.01'19
Pro pamětníky (746x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
45
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
34
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
286

Celkem odpovídalo: 365

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: