SPORT

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Čtvrtek, 19. října'17, svátek má Michaela.

Teplické běžecké lyžování bilancuje závodní sezónu

Teplické běžecké lyžování bilancuje závodní sezónu 5.4. 16 05:45 Před necelými 14 dny skončila závodní lyžařská sezóna běžců na lyžích. Již třetí zimu se milovníci tohoto sportu z teplické Lokomotivy potýkají se špatnými až katastrofickými klimatickými podmínkami, zvláště v našem regionu východního Krušnohoří. Přesto, že závodníci všech věkových kategorií museli se svými trenéry vynaložit velké úsilí, aby si našli vhodné podmínky k tréninku na lyžích, za své výsledky se stydět nemusejí.

Začneme-li těmi nejmladšími, kteří měří své síly pravidelně se stejně starými lyžaři především v Ústeckém a Karlovarském kraji, zaslouží pochvalu několik dětí, které bodují v Krajském poháru žactva. Jsou to především nadějný minižák Kryštof Háněl, Nikola Žilinská ve stejné kategorii, Matěj Holka, Mikuláš Kotz a Adéla Čermáková mezi nejmladším žactvem a mladší žačky Kateřina Lázničková a Nela Žilinská.

Mezi staršími žáky a žákyněmi vyniká, a to i v republikovém měření sil Viktorie Vágnerová, která uspěla v Českém poháru starších žákyň r. 2003 vynikajícím 2. místem, výborní jsou i v ČP 14. Vojtěch Veselý a 17. Michaela Moučková. V soutěži Mistrovství ČR družstev naši starší žáci obsadili výborné 12. místo.

Všichni výše jmenovaní závodníci staršího i mladšího žactva pak reprezentovali oddíl i kraj také na Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže, kde dosáhli na 3 umístění mezi šesti nejlepšími včetně 6. místa dívčí štafety.

Úspěšně si vedli v Českém poháru i naši závodníci kategorie mladšího i staršího dorostu: 8. skončila po vyrovnaných celosezónních výkonech ml. dorostenka Kateřina Radová, 12. byla Zuzana Matějková, mladší dorostenec Martin Jeřábek byl 18. Starší dorostenky měly také výbornou sezónu. Magdalena Žižková obsadila 10. a Anna Brandlová 14. místo. Mezi staršími dorostenci uspěl 11. místem Šimon Matějka. Tři posledně jmenovaní svými výkony a body v žebříčku splnili kritéria pro zařazení do Sportovního centra mládeže! Dorostenci v MČR smíšených družstev dorostu vybojovali vynikající 6. místo.

Naše jediná juniorka Pavlína Králová obsadila v ČP juniorek 8. místo, v soutěži družstev dospělých její výkony stačily na 12. místo.

A konečně je jsou tu výsledky SUPERPOHÁRU DRUŽSTEV DOSPĚLÝCH, DOROSTU A ŽACTVA - sezóna 2015/2016. V této soutěži, která snad odráží kvalitu přípravy v klubech v celostátní konkurenci, obsadil náš oddíl výborné 10. místo v konkurenci 49 klubů z celé ČR. Děkujeme všem závodníků i jejich trenérům za vzornou reprezentaci oddílu a přejeme hodně sportovních úspěchů a především více sněhu do sezóny 2016/17!