SPORT

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Úterý, 22. ledna'19, svátek má Slavomír.

Tepličtí dorostenci na Mistrovství ČR ostudu neudělali

Tepličtí dorostenci na Mistrovství ČR ostudu neudělali 5.4. 17 06:14 Krajský svaz stolního tenisu Ústeckého kraje nominoval tým SKST Teplice na Mistrovství ČR družstev. Nominovaní Michal Mít, Dan Kadlec a Stanislav Čáp byli na turnaji nováčky a rozhodně ukázali co umí a že je čas se začít koukat i na sever. Michal Mít potrápil špičku republikových hráčů a nebýt několika "prasátek" mohlo být o senzaci postaráno. Dan Kadlec a Standa Čáp se také se svým nasazením podíleli na úspěchu. Celkové 12. místo na prvním velkém turnaji nejlepších se ukazuje jako úspěšné.

První prohra přišla s favorizovaným a nasazeným celkem z Hodonína, který byl vysoko nasazený. Chlapci z Teplic, ale příliš respektu neměli a se silou soupeře se poprali se ctí. Mít nastoupil proti čtvrtému hráči republiky a jen o dva míčky v každém setu prohrál. Senzace turnaje byla na spadnutí, ale bohužel se prokázali kvality soupeře a tepličtí prohráli. Další zápas o 9. - 16. místo si již tepličtí nenechali proklouznout a s výkonem hodným ocenění i soupeřovým realizačním týmem a otevřeným potleskem Teplice zvítězili nad Humpolcem. Exceloval Mít, který nedovolil porážku a Kadlec s Čápem jej následovali k postupu do 9. - 12.

V silnější čtyřce již tepličtí dorostenci narazili na Sokol Plzeň, kde jen těsně prohráli a v dalším utkání s Union Plzeň již nováčci Kadlec a Čáp nestačili následovat Michalovo vítězství nad soupeřovo jedničkou. Přesto jak Kadlec, tak Čáp hráli výborný turnaj. Krajský svaz se odmítl podílet na financování cesty z Teplic do Ostravy a neposkytl prostředky ani na ubytování hráčů, přesto je pro Teplice čest reprezentovat svůj kraj. Turnaj byl perfektně připravený a do detailu organizátorem přesný. Rozhodčí patřili ke špičce v ČR a přesné hodnocení a připravenost je příkladem pro sportovní turnaje. Mít se připravuje na další kolo Mistrovství ČR dorostenců v jednotlivcích, kam odjede se svým kolegou Michalem Malým z TJ Březenecké. Michal Mít mezitím ještě absolvuje neprestižnější turnaj Evropy Turnaj Championships v LINZ 2017 společně s dalšími mládežníky našeho kraje. (tz)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Pod povrchem
7.01'19
Pod povrchem (910x)
Digitalizace kronik
8.01'19
Digitalizace kronik (840x)
 LÁSKU SI PŘECE MUSÍM ZASLOUŽIT!
7.01'19
LÁSKU SI PŘECE MUSÍM ZASLOUŽIT! (795x)
Tříkrálová sbírka v Duchcově
4.01'19
Tříkrálová sbírka v Duchcově (766x)
Pro pamětníky
14.01'19
Pro pamětníky (746x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
45
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
34
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
286

Celkem odpovídalo: 365

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: