SPORT

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Neděle, 20. října'19, svátek má Vendelín.

Tepličtí dorostenci na Mistrovství ČR ostudu neudělali

Tepličtí dorostenci na Mistrovství ČR ostudu neudělali 5.4. 17 06:14 Krajský svaz stolního tenisu Ústeckého kraje nominoval tým SKST Teplice na Mistrovství ČR družstev. Nominovaní Michal Mít, Dan Kadlec a Stanislav Čáp byli na turnaji nováčky a rozhodně ukázali co umí a že je čas se začít koukat i na sever. Michal Mít potrápil špičku republikových hráčů a nebýt několika "prasátek" mohlo být o senzaci postaráno. Dan Kadlec a Standa Čáp se také se svým nasazením podíleli na úspěchu. Celkové 12. místo na prvním velkém turnaji nejlepších se ukazuje jako úspěšné.

První prohra přišla s favorizovaným a nasazeným celkem z Hodonína, který byl vysoko nasazený. Chlapci z Teplic, ale příliš respektu neměli a se silou soupeře se poprali se ctí. Mít nastoupil proti čtvrtému hráči republiky a jen o dva míčky v každém setu prohrál. Senzace turnaje byla na spadnutí, ale bohužel se prokázali kvality soupeře a tepličtí prohráli. Další zápas o 9. - 16. místo si již tepličtí nenechali proklouznout a s výkonem hodným ocenění i soupeřovým realizačním týmem a otevřeným potleskem Teplice zvítězili nad Humpolcem. Exceloval Mít, který nedovolil porážku a Kadlec s Čápem jej následovali k postupu do 9. - 12.

V silnější čtyřce již tepličtí dorostenci narazili na Sokol Plzeň, kde jen těsně prohráli a v dalším utkání s Union Plzeň již nováčci Kadlec a Čáp nestačili následovat Michalovo vítězství nad soupeřovo jedničkou. Přesto jak Kadlec, tak Čáp hráli výborný turnaj. Krajský svaz se odmítl podílet na financování cesty z Teplic do Ostravy a neposkytl prostředky ani na ubytování hráčů, přesto je pro Teplice čest reprezentovat svůj kraj. Turnaj byl perfektně připravený a do detailu organizátorem přesný. Rozhodčí patřili ke špičce v ČR a přesné hodnocení a připravenost je příkladem pro sportovní turnaje. Mít se připravuje na další kolo Mistrovství ČR dorostenců v jednotlivcích, kam odjede se svým kolegou Michalem Malým z TJ Březenecké. Michal Mít mezitím ještě absolvuje neprestižnější turnaj Evropy Turnaj Championships v LINZ 2017 společně s dalšími mládežníky našeho kraje. (tz)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
59
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
410

Celkem odpovídalo: 513

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: