SPORT

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Neděle, 20. května'18, svátek má Zbyšek.

Úspěch teplické sportovkyně pod Dachsteinem

Úspěch teplické sportovkyně pod Dachsteinem 4.4. 17 06:44 Adéla Šavlová je zaměstnankyní chráněných dílen Arkadie v Úpořinách. Několik let tu již se svými spolupracovníky vytváří žádanou keramiku. Od dětských let se s mamkou věnuje rekreačně běžeckému lyžování. Po několika úspěšných účastech na Zimních hrách speciálních olympiád ČR v družstvu Arkadie se v roce 2013 úspěšně zúčastnila Světových zimních her Speciálních olympiád v Jižní Koreji. Protože se tyto hry opakují ve stejném čtyřletém rytmu jako olympijské hry, přivítaly letos sportovce s mentálním postižením rakouské Alpy. Mezi nimi byla, tentokrát na základě soukromé účasti na českých hrách, opět Adéla. I její letošní účast byla velmi úspěšná. Jistě bude příkladem pro své mladší kamarády a přispěje tak k obnově tohoto sportu v Arkadii. (joho)

Zimní Speciální Olympijské Hry 2017 se uskutečnily od 14. do 25. března poblíž rakouských měst Graz, Schladmig, Rohrmoos-Untertal a Ramsau am Dachstein. Více než 3 000 sportovců s mentálním postižením ze 110 zemí se sešlo v Rakousku a soutěžilo na světové úrovni celkem v devíti oficiálních sportovních disciplínách.

Mimo samotných sportovců se Olympijských her zúčastnilo přibližně 5 000 rodinných příslušníků, 1 100 trenérů, 3 000 dobrovolníků, 1 000 novinářů a více než 2 000 čestných hostů. Kromě sportovních soutěží, tento ročník zahrnoval také kulturní a zdravotnické vzdělávací programy pro zúčastněné sportovce a jejich trenéry.

Z teplické Arkadie se her zúčastnila Adéla Šavlová, která přivezla tři medaile. Zlatou v běhu na lyžích na 5 km a stříbrnou v běhu na 10 km a ze štafety. Stala se tak jednou z nejúspěšnějších sportovkyň české výpravy. (tz)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
8
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
4
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
54

Celkem odpovídalo: 66

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: