SPORT

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 16. července'18, svátek má Luboš.

Úspěšní olympionici se vrátili z Vysočiny se šesti cennými kovy

Úspěšní olympionici se vrátili z Vysočiny se šesti cennými kovy 28.1. 14 05:44 V minulém týdnu proběhly v Kraji Vysočina Hry VI. zimní olympiády dětí a mládeže, ve kterých reprezentovali Ústecký kraj mladí závodníci oddílů běžeckého lyžování TJ Lokomotiva Teplice a Baníku Osek. Tradičně závodilo 8 reprezentantů kraje v běžeckém lyžování a nově také 8 závodníků v lyžařském orientačním běhu. A paradoxně tato pro děti nová sportovní disciplína přinesla závodníkům i Ústeckému kraji nejvíce medailí a dalších umístění do 6. bodovaného místa.

V běžeckém lyžování přinesla největší úspěch dívčí štafeta na 3 x 2 km klasicky ve složení Kateřina Radová, Viktorie Vágnerová a finišmanka Anna Dvořáková, když po výborném výkonu vybojovala 3. místo. Další 6. bodované místo obsadila v konkurenci 28 závodnic z celé republiky mladší žákyně Viktorie Vágnerová v závodě na 2 km volnou technikou a rovněž 6. místo mezi 14 kraji chlapecká štafeta na 3 x 2 km klasicky (Jakub Doležal, Filip Háněl a Martin Jeřábek).

Novinkou mezi zimními olympijskými sporty se stal lyžařský orientační běh, který se rozhodly oddíly obsadit na žádost Ústeckého kraje s tím, že to bude pro nezkušené závodníky dobrá zkušenost. Děti se pokusily proniknout do tajů orientace v zimní přírodě díky zkušenostem ostříleného orientačního běžce Lukáše Matějky, který se teprve v předvečer závodů pokusil proškolit budoucí "orienťáky". První závod byl pro většinu z nich tedy pouze seznámením s pravidly a formou závodu, který proběhl stejně jako závody v běžeckém lyžování ve Vysočina aréně u Nového Města na Moravě na provizorních vysněžených tratích.

Hned první závod ve sprintu ale přinesl první stříbrnou medaili zásluhou zkušeného Lukáše Matějky. Při druhém závodě na trati medium již ale naši zástupci využili svých především lyžařských schopností a vylepšili podstatně svá umístění. Lukáš Matějka a Anna Brandlová svůj závod v kategorii H16,D16 vyhráli a bratr Lukáše Šimon Matějka přidal stříbro. Úspěchem bylo i bodované 5. místo Barbora Nétkové. Závěrečný závodní den přidala štafeta ve složení Lukáš Matějka, Anna Brandlová stříbro, když technická chyba diskvalifikovala další štafetu Šimon Matějka, Barbora Nétková ze 4. místa.

Závodníci LOBu a běžeckého lyžování tak přivezli z Vysočiny šest cenných kovů a přispěli tak 37 body z celkových 99 významnou měrou k 7. místu Ústeckého kraje v celkovém hodnocení.

Ve fotogalerii oddílu běžeckého lyžování TJ Lokomotiva Teplice si můžete prohlédnou reportáž z úspěšného pobytu na Vysočině, kompletní výsledky olympiády pak najdete na stránkách www.odm2014.cz.

Yvona Rubášová

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
20
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
11
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
142

Celkem odpovídalo: 173

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: