SPORT

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Sobota, 16. prosince'17, svátek má Albína.

V Jablonci se nejmladší tepličtí lyžaři neztratili

V Jablonci se nejmladší tepličtí lyžaři neztratili 13.3. 13 05:35 Republikové finále seriálu Hledáme nové talenty v kategoriích mladšího a staršího žactva se konalo v jabloneckém areálu Břízky. Oddíl bežeckého lyžování TJ Lokomotiva Teplice reprezentovalo 8 mladších a 6 starších žáků. Pro mladší žáky byly závody vyvrcholením závodní lyžařské sezóny.

V sobotu za mlhavého počasí a v typicky jarních podmínkách závodilo mladší žactvo v závodě 2 km klasicky s individuálními starty, starší žactvo pak na 3 a 4 km s hromadnými starty. Mezi mladšími žáky se nejvíce dařilo Zuzce Matějkové, která vybojovala 3. místo mezi žákyněmi ročníku 2001. Výborný výkon podali také kluci rročníku 2001: Martin Jeřábek na 7. a Hugo Pechar na 9. místě.

Mezi staršími žáky s datem narození 1999 v nabité konkurenci obsadil Šimon Matějka 3. místo a Kuba Štochl místo 7. Starší žákyně Anička Brandlová dojela na výborném 12. a Káťa Radová na 13. místě.

V neděli organizátoři připravili netradiční závod ve skikrosu volnou technikou, který prověřil především obratnost závodníků. Po kvalifikaci, kterou jeli všichni závodníci, postupovalo v jednotlivých kategoriích do semifinále jen 8 nejlepších. Našim zástupcům se dařilo méně, nejlepší byl Kuba Štochl, kterému unikl postup na 9. místě o 0,06 s.

"Celkově můžeme účast Lokomotivy na závodech v Jablonci považovat za úspěšnou. V soutěži družstev jsme obsadili výborné 10. místo mezi 35 oddíly z celé republiky, když po sobotním závodě jsme byli dokonce šestý," hodnotí akci Yvona Rubášová z TJ Lokomotiva Teplice. (red)

Zpravodajství Teplicka z iTeplice.cz nyní naleznete i na Facebooku. Staňte se našimi fanoušky a buďte každý den v obraze o tom, co se na Teplicku děje. Více informací a přihlášení zde.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Jak tipujete Vy? Rozhodne se teplický primátor Jaroslav Kubera kandidovat na prezidenta České republiky?