SPORT

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Úterý, 17. října'17, svátek má Hedvika.

Z Beskydské olympiády přivezli dvě medaile

Z Beskydské olympiády přivezli dvě medaile 6.2. 12 06:18 Reprezentanti Ústeckého kraje v běžeckém lyžování - členové TJ Lokomotiva Teplice a Baníku Osek mají za sebou závody volnou a klasickou technikou na hrách 5. zimní olympiádě dětí a mládeže v Moravskoslezském kraji. Starší žák Lukáš Matějka z TJ Lokomotiva Teplice vybojoval na beskydských Pustevnách v závodě na 4 km volně bronzovou medaili. V klasické technice se podařilo vyjet dvě 4. místa zásluhou opět Lukáše Matějky a mladší žákyně Anny Dvořákové z Baníku Osek.

Ve čtvrtek 2.2. čekal na závodníky v mrazivém počasí ještě štafetový závod na 3x2 km. Obě štafety podaly vynikající výkony. Ta chlapecká ve složení bratři Matějkové a Jakub Doležal se blýskla stříbrnou medailí, děvčata (Anna Dvořáková, Renáta Zuzínová, Magdalena Žižková) vybojovala 4. příčku.

Ústecký kraj obsadil v konkurenci 14 krajů vynikající 7. místo. Podrobné reportáže z olympiády www.odm2012.cz.