SPORT

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Sobota, 16. prosince'17, svátek má Albína.

Z Mistrovství ČR v běhu na lyžích ve Vrchlabí přivezli starší žáci Lokomotivy Teplice 4 medaile!

Z Mistrovství ČR v běhu na lyžích ve Vrchlabí přivezli starší žáci Lokomotivy Teplice 4 medaile! 3.3. 15 11:05 Skvělý závodní víkend prožili účastníci MČR starších žáků ve Vrchlabí. Sjeli se sem nejlepší závodníci ročníků 2001-2002, aby bojovali ve třech dnech ve sprintu, závodu klasickou technikou a ve štafetě. Organizátoři připravili přímo ve Vrchlabí náročné, uměle zasněžené tratě v blízkosti rybníka "Kačák".

V pátek bojovali děti ve sprintu volnou technikou na 700 m. Každého čekala kvalifikační jízda, odkud 30 nejrychlejších postoupilo do čtvrtfinále, případně dalších bojů. Naši zástupci bojovali statečně, nejlépe se dařilo Martinovi Jeřábkovi a Zuzaně Matějkové mezi závodníky r. 2001. Zuzka bohužel vypadla v semifinále a skončila celkově 8. Martin Jeřábek bojoval statečně až do finále, kde obsadil jen těsně stříbrnou příčku.

V sobotu startovalo 165 závodníků do závodu klasickou technikou na 3 a 4 km. Všichni podali výborné výkony, nejlepší však byli stříbrní Martin Jeřábek, který po skvělém závěru skončil 2. jen o 0,5 s a Zuzana Matějková a také 4. Hugo Pechar.

Vyvrcholením třídenního klání byly nedělní štafety na 3x3 km klasicky. Kluci ve složení Hugo Pechar, Martin Šístek a Martin Jeřábek po vynikajícím výkonu dojeli na 3. pozici, štafeta Ústeckého kraje děvčat ve složení Zuzka Matějková, Nikola Bláhová a Klára Belzová na místě 14. Kompletní výsledky si prohlédněte na webu Svazu lyžařů, fotogalerii na oddílovém Facebooku. K zisku 4 medailí a dalším výborným výkonům blahopřejeme!