SPORT

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Sobota, 16. prosince'17, svátek má Albína.

Závodní lyžařskou sezónu završili žáci Lokomotivy čtyřmi medailemi z Božího Daru

Závodní lyžařskou sezónu završili žáci Lokomotivy čtyřmi medailemi z Božího Daru 18.3. 15 05:56 Přes 350 mladých lyžařských nadějí se sjelo na závěr sezóny na krušnohorský Boží Dar, aby porovnali své schopnosti v závodě Czech Nordix Cupu ve skikrosu a v běhu na lyžích klasickou technikou. Závod byl mimo jiné jedinou příležitostí pro celorepublikové měření sil v kategorii mladšího žactva.

Lokomotiva Teplice vyslala do závodů 5 starších a 8 mladších žáků, kteří bojovali ze všech sil a dokázali v silné konkurenci přivézt 4 medaile! Úspěch zaznamenali přesto, že v každé kategorii závodilo přes 40 startujících. Pořadatelé připravili na sobotu na tratích na Jahodové louce náročný skikros, který prověřil především nebojácnost a obratnost dětí. Na 1 100 m dlouhé trati byly připraveny „atrakce“ jako např. muldy, klopené zatáčky, skoky, slalom, prudké výjezdy apod. Někteří borci se s nástrahami trati poprali výborně, jiní měli nemalé problémy, takže nebyla nouze o kolize i pády, které však naštěstí neměly následky pro žádného ze závodníků. Tepličtí závodníci prokázali odvahu a šikovnost. Mladší žákyně Viktorka Vágnerová postoupila z kvalifikace do finálových bojů mezi nejlepších šest borců, stejně jako starší žák Martin Jeřábek. Starší žákyně Zuzka Matějková si pak 12. místem zajistila účast v malém finále, kde nakonec obsadila celkové 9. místo. Viktorka nakonec vybojovala výborné 3. místo, Martin byl ještě o příčku lepší, vybojoval stříbro.

Neděle přivítala závodníky pravým zimním počasím. Mladší žáci vyrazili na 2 km trať klasicky a bojovali statečně. Výborná jsou umístění závodníků r. nar. 2003 v první třetině závodního pole: 14. místo Michaely Moučkové, 9. místo Vojty Veselého a především stříbrná medaile Viktorky Vágnerové. Také starší žáci r. nar. 2001 se blýskli úspěchy ve svém závodě s hromadnými starty. Zuzana Matějková v závodě na 4 km děvčat vybojovala 5. místo, Hugo Pechar překvapil 4. místem na 5 km klasicky a ve stejné kategorii byl druhý Martin Jeřábek, který tím potvrdil i celkové 2. místo v Českém poháru starších žáků v letošní sezóně!

Úspěšnou sezónu zakončí závodníci žákovských kategorií příští sobotu na svazích Klínovce, kde budou bojoval o hodnotné ceny při tradičním mezinárodním skikrosu.