STARÉ TEPLICE

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Úterý, 15. října'19, svátek má Tereza.

Koupaliště s termální vodou u Zámecké zahrady

Koupaliště s termální vodou u Zámecké zahrady 25.7 13 10:51 Skutečně reprezentační a pro lázeňské město důstojné bylo koupaliště s termální vodou v jihovýchodním cípu Zámecké zahrady. Koupaliště s přilehlým kulturním areálem postavila roku 1932 firma Lederer a Bloch. Plavání v tomto bazénu s teplou termální vodou připomínalo trochu plavání v moři. Nejen v bazénu, ale i na pláži panoval v letním období vždy čilý ruch. Předností tohoto koupaliště se stala stálá teplota vody kolem 22 stupňů Celsia a rovněž jeho poloha chráněná před větrem vysokými stromy okolního parku.

Kromě bazénů pro plavce i neplavce a dvou brouzdališť pro děti tady rovněž sloužila restaurace, kavárna, kadeřnický kiosek a ping pong. Přilehlé louky zase lákaly k nejrůznějším hrám i k odpočinku. Třikrát denně probíhala též rytmická gymnastika s hudebním doprovodem. Koupaliště v Zámecké zahradě lákalo mnohé i svou výukou v plavání, zrovna tak jako skoky z dominantní desetimetrové věže. Tento areál byl hojně využíván ještě i několik desetiletí po druhé světové válce stovkami rekreantů denně a někdy zde bývalo tak těsno, že se mnozí stojící venku ve frontě za velmi horkých dnů dovnitř ani nedostali.

Zařízení koupaliště, do kterého se v pozdějších letech už příliš neinvestovalo, pak začalo v průběhu osmdesátých let 20. století stále více chátrat. Tehdy byla také údajně z bezpečnostních důvodů odstraněna dominantní skokanská věž. K úplnému uzavření a zrušení plovárny pak došlo počátkem devadesátých let 20. století, třebaže za ni nebyla veřejnosti nikdy nabídnuta žádná náhrada. Snímek plovárny u Zámecké zahrady byl pořízen směrem od její zadní východní části počátkem šedesátých let 20. století.

Pavel Kovář

Koupaliště s termální vodou u Zámecké zahrady

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
58
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
410

Celkem odpovídalo: 512

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: