STARÉ TEPLICE

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pátek, 27. dubna'18, svátek má Jaroslav.

Křižovatka u okresního soudu

Křižovatka u okresního soudu 20.3 15 10:51 Na křižovatce u okresního soudu v Teplicích se střetávaly čtyři ulice: Duchcovská, Myslivecká (dnes Alejní), Stöhrova (dnes U soudu) a Wolframova (dnes Lounská). Myslivecká vznikala postupně v rozmezí několika desetiletí od čtyřicátých let 19. století při severním okraji zámeckého parku, od kterého ji dělila zeď. Její název vznikl podle bílého domku na rohu Zámecké zahrady, kde sídlil panský myslivec. Podle této myslivny tak získala také ulice své pojmenování. Budova myslivny byla zbourána po roce 1945 i se zámeckou zdí.

Náš snímek z roku 1910 ukazuje roh zástavby, která dnes již nestojí.Nacházela se na rozhraní ulic Stöhrova - Myslivecká a vznikala v průběhu 19. a na počátku 20. století. Stöhrova ulice nesla název podle starosty Teplic dr. Karla Stöhra, který jako starosta stál včele města v letech 1864 až 1871 a také v letech 1882 až 1896. Od roku 1910 získala tato ulice na významu tím, že zde bylo umístěno sídlo okresního soudu.

Touto křižovatkou projížděly od roku 1898 elektrické úzkorozchodné tramvaje z Myslivecké do Duchcovské ulice a dále k nádraží Teplice-Zámecká zahrada . Od roku 1913 pak pokračovaly až do Řetenic. Tramvaje v roce 1956 nahradily trolejbusy a autobusy. Domy z našeho snímku byly zbořeny po roce 1980 z důvodů výstavby silničního obchvatu, kdy byla mezinárodní silnice E 55 (dříve E 15) vyzvednuta na most, který překlenul tato místa. Této stavbě, která značně zasáhla do života města, neustoupily pouze jen kdysi výstavné domy, ale rovněž značný pruh zámecké zahrady s krásnými vysokými a silnými stromy.

P. Kovář

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
2
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
0
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
8

Celkem odpovídalo: 10

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: