STARÉ TEPLICE

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Sobota, 24. března'18, svátek má Gabriel.

Oblíbená kavárna Sedlák v Krupské ulici

Oblíbená kavárna Sedlák v Krupské ulici 18.1 17 09:02 V jednom z těch lepších domů Krupské ulice se kdysi nacházela kavárna "Sedlák", původně zvaná "Veselý sedlák", jejíž interiér byl vyfotografován roku 1925. Samotný dům pocházel z roku 1900 a vznikl na místě dřívějšího domu ze staré zástavby, přičemž kavárna v něm patřila mezi oblíbené, vyhlášené a hojně navštěvované podniky v samém centru Teplic.

Nejednalo se přitom o nějaký malý podnik, neboť zde měli k dispozici 200 míst pro hosty. Interiér kavárny se po první světové válce stal pak ještě honosnějším než dříve, třebaže charakteristické malé kruhové stolky zůstaly z předešlé doby. I v této teplické kavárně, jejímž majitelem je roku 1925 uváděn Franz Pfalzer, byly od časného rána k dispozici čerstvé noviny a časopisy, které si přicházející hosté přišli přečíst při šálku kávy nebo čaje. Kromě samotné kavárny měly v těchto prostorách také své sídlo klub šoférů, zpěvácký spolek Teplitzer Liedertafel a tělocvičný spolek Jahn.

Ke škodě dnešních generací patří skutečnost, že do současnosti nepřežila v centru Teplic nějaká z dřívějších kaváren i s původním interiérem, která by se stala určitou nostalgií na dávné teplické kavárnictví.

Pavel Kovář

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
ANKETA: Jak tipujete Vy? Rozhodne se teplický primátor Jaroslav Kubera kandidovat na prezidenta České republiky?

Ano
108
Ne
151

Celkem odpovídalo: 259

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: