ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pátek, 20. září'19, svátek má Oleg.

V Teplicích se otvírá jedna z nejmodernějších dialýz v ČR

 V Teplicích se otvírá jedna z nejmodernějších dialýz v ČR 30.8. 19 09:19 Společnost B. Braun Avitum dokončila v Teplicích stavbu dialýzy a nefrologické ambulance za 100 milionů korun. Dialýza je vybavena inteligentními dialyzačními monitory poslední generace i unikátním zařízením pro přípravu dialyzačních roztoků. „Jsem moc rád, že právě při 25. výročí naší působnosti v Teplicích otevíráme pro pacienty zcela nové dialyzační středisko, kde budou mít vybavení a komfort té nejvyšší kvality. Dialyzační středisko v Teplicích splňuje nejpřísnější světová kritéria,“ říká ředitel sítě dialyzačních středisek
B. Braun Avitum MUDr. Martin Kuncek.

Dialyzační středisko B. Braun Avitum působí v Teplicích od roku 1994. Za tu dobu prošlo dialýzou přes 1000 chronicky nemocných pacientů. Bezmála 100 z nich podstoupilo transplantaci ledviny. „Na našeho prvního pacienta Václava Janečka ani nemůžu zapomenout, protože k nám na dialýzu stále dochází. Je to velmi vitální pán, který nás vždy nabije pozitivní energií,“ říká vedoucí sestra Olga Roučková, která v teplickém středisku pracuje od jeho prvního dne. Panu Janečkovi selhaly ledviny v roce 1989, tehdy byl zařazený na dialýzu v Ústí nad Labem a od listopadu roku 1994 je dialyzovaný v Teplicích. „Pro mě je dialýza jako druhá rodina, sestřičky jsou pro mě úplně nejdůležitější. Jak nás napíchnou, jak nás podpoří, jak se k nám chovají, to všechno je pak výsledek toho, jak se nám daří,“ říká Václav Janeček. Dialyzační středisko má nyní 95 pacientů, kteří dochází na pravidelnou dialýzu, nefrologická ambulance eviduje přes 2,5 tisíce pacientů.

Součástí otevření byla i malá oslava 25. narozenin dialyzačního střediska v Teplicích. Při této příležitosti poděkoval jednatel společnosti B. Braun Avitum Ing. Petr Macoun, Ph.D. lékařce Marii Studenovské, která byla dlouholetou primářkou střediska a stále zde pracuje na částečný úvazek, dále vedoucí sestře Olze Roučkové, která zde pracuje celých 25 let a ekonomické referentce Libuši Hrubé.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
57
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
400

Celkem odpovídalo: 501

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: