ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 22. května'19, svátek má Emil.

A TEĎ SI ZAMLČÍME!

A TEĎ SI ZAMLČÍME!  19.11. 18 08:45 Naprosto úžasná aktivita, která má nesmírný efekt v jakékoliv komunikaci pro obě strany.
Krásu, hloubku a obrovský přínos ticha jsem plně poznala až díky kurzům koučování a následné praxe. Možná především díky koučování a mé práci jednatele firmy a s tím spojeným obchodním schůzkám.

Jakmile jsem si z kurzů odnesla informace, že ticho je perfektním prostředkem, díky kterému dáte svému komunikačnímu partnerovi
čas na přemýšlení, doplnění a rozvinutí, upřesnění svých slov i myšlenek
, čas pro tvorbu vhodné reakce, uvědomění si emocí, které prožívá a zároveň na to stejné získáte čas i vy, ihned jsem poznatek uvedla do praxe.
Musím přiznat, že to ze začátku nebylo až tak jednoduché. Vždyť ticho je v rozhovoru divné, často až nepříjemné. Nyní ticho ale vnímám zcela jinak. Často totiž protějšek mlčení ani nepostřehne, protože mu v hlavě šrotuje mnoho informací a vybírá to „nej“ (lepší, vhodnější, efektivnější…) pro pokračování rozhovoru.

Od té doby již aktivně ticho používám vždy a všude. Velmi se mi osvědčilo na obchodních schůzkách. Dříve jsem si v hlavě přehrávala, co cca budu říkat, dělala si obsáhlé poznámky atd. Nyní si připravím pár základních zásadních otázek dané firmě „na tělo“ a pak vlastně už jen poslouchám, čekám, co se bude dít, kam budou směřovat odpovědi mého partnera.
Díky mlčení a pečlivému naslouchání se dozvídám nespočet důležitých informací pro uzavření obchodu i jeho udržování.
Obdobně je tomu i doma. Než z úst vypustit nějakou překotnou rychlou reakci, která je ve většině případů silně ovlivněna emocemi, je lepší chvilku počkat. Navíc člověk nejednou zjistí, že situace třeba není tak vyhrocená a právě ona překotná reakce by zcela zbytečně mohla vyvolat hádku či napětí. Občas protějšek rovněž svými slovy myslí úplně něco jiného, než si my v danou chvíli myslíme, že on tím myslí. To se ale dozvíme teprve, když mu dáme dostatečný prostor na dokončení své myšlenky.

Pokud dobře posloucháme a necháme druhou stranu mluvit, druhá strana je uvolněná, otevřená a v klidu, protože cítí, že jsou pro nás její názory a zkušenosti i představy důležité. Že ta druhá strana je pro nás důležitá.

Tento extrémně účinný nástroj můžete použít doma na partnera/partnerku, na svá dítka, tchýni i maminku. V práci pak na poradách, školeních i náročných jednáních s klientem a prodejních obchodních schůzkách. Nic vás to nestojí (kromě námahy se udržet a nemluvit) a máte tento nástroj vždy a všude k dispozici. Ať už mi věříte či ne, vyzkoušejte to.

Více informací naleznete na stránkách.

další články k zamyšlení si můžete přečíst na facebooku.

Mg. Irena Houdková - VÁŠ CUKR I BIČ NA CESTĚ K CÍLI !

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
350

Celkem odpovídalo: 445

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: