ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Neděle, 9. prosince'18, svátek má Vratislav.

A TEĎ SI ZAMLČÍME!

A TEĎ SI ZAMLČÍME!  19.11. 18 08:45 Naprosto úžasná aktivita, která má nesmírný efekt v jakékoliv komunikaci pro obě strany.
Krásu, hloubku a obrovský přínos ticha jsem plně poznala až díky kurzům koučování a následné praxe. Možná především díky koučování a mé práci jednatele firmy a s tím spojeným obchodním schůzkám.

Jakmile jsem si z kurzů odnesla informace, že ticho je perfektním prostředkem, díky kterému dáte svému komunikačnímu partnerovi
čas na přemýšlení, doplnění a rozvinutí, upřesnění svých slov i myšlenek
, čas pro tvorbu vhodné reakce, uvědomění si emocí, které prožívá a zároveň na to stejné získáte čas i vy, ihned jsem poznatek uvedla do praxe.
Musím přiznat, že to ze začátku nebylo až tak jednoduché. Vždyť ticho je v rozhovoru divné, často až nepříjemné. Nyní ticho ale vnímám zcela jinak. Často totiž protějšek mlčení ani nepostřehne, protože mu v hlavě šrotuje mnoho informací a vybírá to „nej“ (lepší, vhodnější, efektivnější…) pro pokračování rozhovoru.

Od té doby již aktivně ticho používám vždy a všude. Velmi se mi osvědčilo na obchodních schůzkách. Dříve jsem si v hlavě přehrávala, co cca budu říkat, dělala si obsáhlé poznámky atd. Nyní si připravím pár základních zásadních otázek dané firmě „na tělo“ a pak vlastně už jen poslouchám, čekám, co se bude dít, kam budou směřovat odpovědi mého partnera.
Díky mlčení a pečlivému naslouchání se dozvídám nespočet důležitých informací pro uzavření obchodu i jeho udržování.
Obdobně je tomu i doma. Než z úst vypustit nějakou překotnou rychlou reakci, která je ve většině případů silně ovlivněna emocemi, je lepší chvilku počkat. Navíc člověk nejednou zjistí, že situace třeba není tak vyhrocená a právě ona překotná reakce by zcela zbytečně mohla vyvolat hádku či napětí. Občas protějšek rovněž svými slovy myslí úplně něco jiného, než si my v danou chvíli myslíme, že on tím myslí. To se ale dozvíme teprve, když mu dáme dostatečný prostor na dokončení své myšlenky.

Pokud dobře posloucháme a necháme druhou stranu mluvit, druhá strana je uvolněná, otevřená a v klidu, protože cítí, že jsou pro nás její názory a zkušenosti i představy důležité. Že ta druhá strana je pro nás důležitá.

Tento extrémně účinný nástroj můžete použít doma na partnera/partnerku, na svá dítka, tchýni i maminku. V práci pak na poradách, školeních i náročných jednáních s klientem a prodejních obchodních schůzkách. Nic vás to nestojí (kromě námahy se udržet a nemluvit) a máte tento nástroj vždy a všude k dispozici. Ať už mi věříte či ne, vyzkoušejte to.

Více informací naleznete na stránkách.

další články k zamyšlení si můžete přečíst na facebooku.

Mg. Irena Houdková - VÁŠ CUKR I BIČ NA CESTĚ K CÍLI !

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Gymnázium Teplice otevře své dveře
7.12'18
Gymnázium Teplice otevře své dveře (324x)
Uzavírka Na Bramši
7.12'18
Uzavírka Na Bramši (293x)
Výstava BETLÉMŮ
6.12'18
Výstava BETLÉMŮ (290x)
V Oseku vánoční tradice
6.12'18
V Oseku vánoční tradice (394x)
Rozsvícení stromku ve Stradově
6.12'18
Rozsvícení stromku ve Stradově (246x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
43
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
28
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
266

Celkem odpovídalo: 337

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: