ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 19. listopadu'18, svátek má Alžběta.

AQUACENTRUM Teplice provozuje bez omezení!!!

AQUACENTRUM Teplice provozuje bez omezení!!! 31.10. 17 08:21 AQUACENTRUM Teplice sice začalo podle slov ředitele Michaela Parasky s přístavbou a rekonstrukcí Dětského světa v úterý 3. října 2017, nicméně jde o první etapu, která probíhá za provozu a neovlivňuje chod AQUACENTRA. Tato etapa bude trvat sedm měsíců a AQUACENTRUM nabízí stále všechny služby. Je otevřen plavecký bazén, sauna, squash, solárium, fitness i Restaurace plavecká v nezměněné provozní době. K prvnímu omezení dojde u sauny, a to k 15. 3. 2018. Provoz AQUACENTRA bude přerušen ve druhé etapě, 3. května 2018, a to na dobu pěti měsíců. I v této etapě budou k dispozici služby jako squash, fitness s menším omezením a provozovat bez přerušení bude Restaurace plavecká. V poslední etapě bude zahájen zkušební provoz nového plaveckého bazénu, a to 3. října 2018, tedy přesně rok po zahájení realizace stavby s názvem „AQUACENTRUM Teplice – Dětský svět“. Dokončení stavby je plánováno na 2. ledna 2019.

Slavnostní zahájení stavby proběhlo ve středu 4. října 2017. Akci moderoval Roman Lukáš, který všechny zúčastněné přivítal, následovalo vystoupení pěveckého sboru Fontána ze Základní školy Maršovská, následovaly projevy, kdy jako první vystoupil ředitel AQUACENTRA Ing. Michael Paraska, poté primátor města Jaroslav Kubera, Ing. arch. Zdeněk Šťastný a za zhotovitele společnost Metrostav a.s. Ing. Roman Vildner, MBA. Slavnostním poklepáním kladívky na základní kámen byla symbolicky zahájena stavba. Pokračovalo vystoupení sboru Fontána, v závěru proběhla tisková konference, které se kromě již zmíněných zúčastnili 1. náměstek primátora Bc. Hynek Hanza a náměstkyně primátora PhDr. Radka Růžičková, Ph.D.

Jde o velmi rozsáhlou a náročnou stavbu a mění se zcela zásadně filosofie bazénu. Hlavním účelem je zajistit atraktivnost pro veřejnost, vyšší návštěvnost a díky teplotě vody prodloužit pobyt návštěvníků v AQUACENTRU. Dalším cílem bylo zajistit oddělení dvou provozů, které jsou rozdílné, a to plaveckého bazénu od rekreačního. Oddělit výuku Mateřských a základních škol od veřejnosti. Jsou plánovány práce, které budou ze současné celkové plochy 5300 m2 rekonstruovat plochu téměř 4.650 m2, dostavěno bude nových 4.200 m2, tudíž celková plocha po dokončení stavby bude 9.500 m2.

Na co nového se můžeme těšit? - Nový plavecký bazén se čtyřmi drahami o délce 25m. K plaveckému bazénu bude přistavěno i nové zázemí, jako jsou šatny, sociální zázemí, zázemí pro personál, plavecké oddíly a spojovací chodba z plaveckého bazénu do nových šaten. Vzhledem ke skutečnosti, že vše zmíněné bude situováno do 2. nadzemního podlaží bude zajištěn bezbariérový přístup. Stávající rekreační a plavecký areál se promění v Dětský svět s teplotou vody 33,5°C a teplotou vzduchu 34,5°C. V Dětském světě budou k dispozici atrakce, jako jsou například: dětská skluzavka, vodní hřib, divoká řeka, houpací jeskyně, masážní lehátka a lavice, velká skluzavka s dojezdem, chrliče vody. Mezi stávající saunou a plaveckým bazénem přibude dětský bazén pro nejmenší, kde bude umístěn lodní můstek s dětskou skluzavkou. Poslední novinkou bude přístavba saunového zázemí, která umožní saunování rodičů s dětmi.

Co očekáváte od dokončení stavby? - Věřím, že po dokončení stavby bude AQUACENTRUM Teplice představovat všechny prvky moderního provozu, zvýší se návštěvnost. Veřejnost nebude jezdit za „teplou vodou a atrakcemi“ do okolních měst nebo do Německa, ale bude tomu právě naopak a budou z okolních měst, z pohraničí jezdit k nám do Teplic, což bude přínosem jak pro AQUACENTRUM Teplice jako takové, ale bude zároveň i přínosem pro město Teplice (vyšší návštěvnost AQUACENTRA, podpoří i další služby, které město nabízí a podpoří i cestovní ruch ve městě).

Bude se po rekonstrukci měnit vstupné? - Projdeme velkou rekonstrukcí, jehož nedílnou součástí bude i nový, moderní odbavovací systém. Tento systém nám nabídne spousty nových možností. Pokud jde o samotné vstupné, řeknu zatím jen, že na tom pracujeme. Ceny se změní, budeme včas veřejnost informovat. Určitě bude přihlédnuto k důvodu celé realizace této stavby, a to je spokojenost zákazníků, především dětí.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY
Vlaky na Moldavu
30.10'18
Vlaky na Moldavu (828x)
Ohňostroj s hudbou
23.10'18
Ohňostroj s hudbou (769x)
Krampus show v Oseku
7.11'18
Krampus show v Oseku (724x)
Lípa století
25.10'18
Lípa století (672x)
Udělení služebních medailí
23.10'18
Udělení služebních medailí (624x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
39
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
26
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
247

Celkem odpovídalo: 312

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: