ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 22. května'19, svátek má Emil.

BEZ♥NUDY neb 3 KOMY pro tábor

BEZ♥NUDY neb 3 KOMY pro tábor 12.11. 18 08:30 Zapsaný spolek BEZ♥NUDY (www.beznudy.cz) je za třetinou vytyčeného cíle. Z požadované částky 400 000,- Kč se během 15 dnů hithitové kampaně podařilo vybrat více než 150 tisíc. V aktivitě vylepšení prostoru letního tábora v Orlických horách spolek podpořila již skoro stovka přispěvatelů.

MUDr. Štěpánka Brušáková, předsedkyně výboru bez BEZ♥NUDY, říká: “ Velmi nás těší podpora našich přátel, členů, rodin členů a rodičů dětí, které s námi jezdí. Mimořádně si vážíme příspěvků od lidí, kteří nás neznají a přesto projektu věří. Na začátku tolik vzdálený cíl- 400 tisíc- je dnes už o třetinu blíž. A díky našim podporovatelům se nezdá být v nedohlednu. Ovšem i při dosažení cílové částky nekončíme. Celková částka za tři moduly a za práce s instalací spojené (příprava usazení, rozvody, doprava, vybavení ) je ještě o dost vyšší. ”

Její sestra , Mgr. Kateřina Brušáková, která má na starosti vedení HitHitové kampaně, dodává: “Ukázalo se, že se kolem tábora vytvořila silná komunita. Lidé naši myšlenku sdílejí, propagují, přesvědčují rodinné příslušníky, kamarády, blízké. Skvělé je, že nás podpořila i známá jména, třeba herec Jan Zadražil, poslanec Dominik Feri nebo fotografka Monika Hlinka. Velkým povzbuzením byla mediální podpora Honzy Křížka z Blue Effectu.”

Jedním dechem ale Kateřina dodává: “Je nám jasné, že to nejtěžší nás teprve čeká. Počáteční nadšení může opadnout a je třeba si našetřit dostatek sil do finiše. Ten je naplánován na osmého prosince. Na grafické stránce projektu spolupracujeme s Viktorem Schwingem, který pro nás připravuje výtvarnou podobu letáků, dárkových poukázek a také potisky na trika a tašky, které nabízíme jako odměny. Kooperace s Viktorem je ukázkově profesionální, jeho styl se nám moc líbí a pro mne osobně jsou jeho tašky a trika překrásná a budou pod stromkem pro všechny členy rodiny. ”

Co je BEZ♥NUDY?

Spolek BEZ♥NUDY vznikl v Teplicích v roce 1997. Letos oslavil 20 let nepřetržité činnosti. Pořádá tábory pro děti a mládež i pro rodiče, organizuje sportovní a kulturní programy. Od jeho vzniku jen tábory navštívilo na 1 500 spokojených účastníků z Teplic, Prahy, Lovosic a dalších měst. Aktivity chce spolek stále rozšiřovat, proto se rozhodl spojit s crowdfundingovým serverem HitHit a vybrat 400 000,- Kč na zkvalitnění táborového zázemí.

„Spolek BEZ♥NUDY se soustředí na smysluplné trávení volného času bez všudypřítomných technologií, nenásilné vedení dětí ke spolupráci a důraz na fair play a kamarádství. V roce 1998 jsme zakoupili v okolí Nového Hrádku v krásném prostředí Orlických hor pozemek se starou chalupou. Od roku 2005 zde pořádáme pravidelné tematické dětské tábory v malém kolektivu zhruba 40 dětí. Spíme v podsadových stanech, vaříme v polní kuchyni, hrajeme hry, děti jsou celý den venku. Letos jsme se rozhodli, i po zpětné vazbě od dětí, naše dosluhující zázemí zásadně vylepšit,“ říká Štěpánka Brušáková.

Na co jsou peníze z HitHitu třeba?

„Máme zkušenosti, máme výborný tým, máme účastníky akcí a spoustu nápadů, ale kvalitní služby vyžadují i kvalitní zázemí. Potřebujeme renovovat umývárny, toalety, programový a sportovní sklad, vytvořit klidové zázemí. Ve spolupráci s Ing. Arch. Petrem Sedláčkem jsme vypracovali projekt využívající modulární kontejnery. Jsou pro naše účely nejekonomičtějším a zároveň nejekologičtějším řešením. Česká firma KOMA (www.koma-modular.cz) dokáže uspokojit všechny naše požadavky“ dodává Kateřina. „Naše rozlehlé pozemky na samotě jsou velká výzva. Konečně však máme profesionální koncept a odvážnou vizi a máme co nabídnout. Ostatně podívejte se na náš HitHit projekt. Pomůže nám každý příspěvek- crowdfunding není o výši částky, ale o počtu zapojených lidí. “

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
350

Celkem odpovídalo: 445

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: