ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Neděle, 9. prosince'18, svátek má Vratislav.

BEZ♥NUDY neb 3 KOMY pro tábor

BEZ♥NUDY neb 3 KOMY pro tábor 12.11. 18 08:30 Zapsaný spolek BEZ♥NUDY (www.beznudy.cz) je za třetinou vytyčeného cíle. Z požadované částky 400 000,- Kč se během 15 dnů hithitové kampaně podařilo vybrat více než 150 tisíc. V aktivitě vylepšení prostoru letního tábora v Orlických horách spolek podpořila již skoro stovka přispěvatelů.

MUDr. Štěpánka Brušáková, předsedkyně výboru bez BEZ♥NUDY, říká: “ Velmi nás těší podpora našich přátel, členů, rodin členů a rodičů dětí, které s námi jezdí. Mimořádně si vážíme příspěvků od lidí, kteří nás neznají a přesto projektu věří. Na začátku tolik vzdálený cíl- 400 tisíc- je dnes už o třetinu blíž. A díky našim podporovatelům se nezdá být v nedohlednu. Ovšem i při dosažení cílové částky nekončíme. Celková částka za tři moduly a za práce s instalací spojené (příprava usazení, rozvody, doprava, vybavení ) je ještě o dost vyšší. ”

Její sestra , Mgr. Kateřina Brušáková, která má na starosti vedení HitHitové kampaně, dodává: “Ukázalo se, že se kolem tábora vytvořila silná komunita. Lidé naši myšlenku sdílejí, propagují, přesvědčují rodinné příslušníky, kamarády, blízké. Skvělé je, že nás podpořila i známá jména, třeba herec Jan Zadražil, poslanec Dominik Feri nebo fotografka Monika Hlinka. Velkým povzbuzením byla mediální podpora Honzy Křížka z Blue Effectu.”

Jedním dechem ale Kateřina dodává: “Je nám jasné, že to nejtěžší nás teprve čeká. Počáteční nadšení může opadnout a je třeba si našetřit dostatek sil do finiše. Ten je naplánován na osmého prosince. Na grafické stránce projektu spolupracujeme s Viktorem Schwingem, který pro nás připravuje výtvarnou podobu letáků, dárkových poukázek a také potisky na trika a tašky, které nabízíme jako odměny. Kooperace s Viktorem je ukázkově profesionální, jeho styl se nám moc líbí a pro mne osobně jsou jeho tašky a trika překrásná a budou pod stromkem pro všechny členy rodiny. ”

Co je BEZ♥NUDY?

Spolek BEZ♥NUDY vznikl v Teplicích v roce 1997. Letos oslavil 20 let nepřetržité činnosti. Pořádá tábory pro děti a mládež i pro rodiče, organizuje sportovní a kulturní programy. Od jeho vzniku jen tábory navštívilo na 1 500 spokojených účastníků z Teplic, Prahy, Lovosic a dalších měst. Aktivity chce spolek stále rozšiřovat, proto se rozhodl spojit s crowdfundingovým serverem HitHit a vybrat 400 000,- Kč na zkvalitnění táborového zázemí.

„Spolek BEZ♥NUDY se soustředí na smysluplné trávení volného času bez všudypřítomných technologií, nenásilné vedení dětí ke spolupráci a důraz na fair play a kamarádství. V roce 1998 jsme zakoupili v okolí Nového Hrádku v krásném prostředí Orlických hor pozemek se starou chalupou. Od roku 2005 zde pořádáme pravidelné tematické dětské tábory v malém kolektivu zhruba 40 dětí. Spíme v podsadových stanech, vaříme v polní kuchyni, hrajeme hry, děti jsou celý den venku. Letos jsme se rozhodli, i po zpětné vazbě od dětí, naše dosluhující zázemí zásadně vylepšit,“ říká Štěpánka Brušáková.

Na co jsou peníze z HitHitu třeba?

„Máme zkušenosti, máme výborný tým, máme účastníky akcí a spoustu nápadů, ale kvalitní služby vyžadují i kvalitní zázemí. Potřebujeme renovovat umývárny, toalety, programový a sportovní sklad, vytvořit klidové zázemí. Ve spolupráci s Ing. Arch. Petrem Sedláčkem jsme vypracovali projekt využívající modulární kontejnery. Jsou pro naše účely nejekonomičtějším a zároveň nejekologičtějším řešením. Česká firma KOMA (www.koma-modular.cz) dokáže uspokojit všechny naše požadavky“ dodává Kateřina. „Naše rozlehlé pozemky na samotě jsou velká výzva. Konečně však máme profesionální koncept a odvážnou vizi a máme co nabídnout. Ostatně podívejte se na náš HitHit projekt. Pomůže nám každý příspěvek- crowdfunding není o výši částky, ale o počtu zapojených lidí. “

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Gymnázium Teplice otevře své dveře
7.12'18
Gymnázium Teplice otevře své dveře (324x)
Uzavírka Na Bramši
7.12'18
Uzavírka Na Bramši (291x)
Výstava BETLÉMŮ
6.12'18
Výstava BETLÉMŮ (288x)
V Oseku vánoční tradice
6.12'18
V Oseku vánoční tradice (393x)
Rozsvícení stromku ve Stradově
6.12'18
Rozsvícení stromku ve Stradově (243x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
43
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
28
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
266

Celkem odpovídalo: 337

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: