ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Sobota, 23. března'19, svátek má Ivona.

Červený kříž učil děti první pomoc

Červený kříž učil děti první pomoc 9.5. 18 12:19 Stejně jako v předešlých letech, i letos konaly Oblastní spolek ČČK Teplice a Místní skupina Českého červeného kříže Novosedlice Dubí Proboštov studijní středisko první pomoci pro děti, které se chtěly naučit nebo zlepšit své dovednosti v zachraňování jiného jedince.

V pátek 4.května kolem třetí hodiny se v Oparně v Kempu Jordán začali sjíždět děti a vedoucí. Večer byl dětem osvětlen plán následujících dní. Sobotní ráno bylo startem přednášek, které byly vedeny zábavnou a přátelskou formou. Děti se nejdříve naučily teorii a poté vše vyzkoušely v praxi. Teď se již umí správně zachovat při úrazových, ale i neúrazových stavech, dokáží poskytnout masáž srdce a zraněného transportovat. Naučili jsme je i základy maskování.

Nezapomínalo se ani na zábavu a každý den jsme dětem zpříjemnili soutěžemi a hrami, děti měly každodenní možnost sportování na hřištích v areálu, kterou hojně využívaly. Celý program vyvrcholil v pondělí v noci, kdy byl pro děti připraven záchranářský zásah. Děti jsme nechali usnout, namaskovali několik zranění, rozmístili se po areálu kempu a čekali na pomoc. Probudili jsme naše malé zdravotníky poslali je do terénu. Všichni si vedli velmi dobře a vše bez problémů ošetřili.

V úterý jsme se již museli rozloučit. Dětem jsme rozdali průkazy mladého zdravotníka a čekali spolu s nimi na příjezd rodičů. Loučení bylo jako vždy dojemné a už teď se těšíme na letní tábor v Maxově.

Jiří Michal tiskový mluvčí MS ČČK NDP

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
50
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
40
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
318

Celkem odpovídalo: 408

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: