ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 20. února'19, svátek má Oldřich.

CO UDĚLAT, ABY Z VAŠICH CÍLŮ NA 2018 NEZBYLY JEN SNY…

CO UDĚLAT, ABY Z VAŠICH CÍLŮ NA 2018 NEZBYLY JEN SNY… 17.1. 18 08:05 Přepisujete většinu svých cílů z roku 2017, některé možná již po několikáté, do plánů na rok 2018? Pokud ano, asi je třeba něco dělat jinak, aby se z vašich cílů stala skutečnost.
Máme před sebou nových necelých 365 dnů. To je celkem slušná porce, ne? Za tolik dní se lidský život může razantně změnit, pokud k tomu tedy aktivně přispějeme. Zdůrazňuji slovo AKTIVNĚ!
Aby naše předsevzetí časem nevyprchala, cíle se nerozplynuly a nezůstaly pouhým snem, přináším vám pár doporučení a fíglů.

V první řadě je dobré si uvědomit, jaký vlastně cíl musí být. Pro začátek nám postačí klasická definice – sepsaný, jasný, motivující a inspirativní, zcela konkrétní - popsán do největších detailů, měřitelný – jak to přesně bude vypadat, až cíle dosáhnete, reálný. Zde bych za sebe doporučila míru reálnosti kapku posunout – tak se vyhecujete k vyššímu výkonu, čímž dosáhnete cílů, které vám možná na začátku přijdou až moc odvážné.
Co je tedy třeba udělat?

Cíle si jasně a naprosto konkrétně sepište i s termínem, do kdy budou zrealizované
Při popisu cíle použijte výhradně přítomný čas a své cíle formulujte tak, jako byste jich dosáhli.
Např.:

30. 6. 2018 jsem o 7 kilo lehčí a cítím se báječně, mám více energie, břicho mi nepřetejká přes pásek, nezadýchávám se při výstupu do schodů, chodím s obchodními partnery místo večeře na squash, tenis a do sauny.

1. 11. 2018 držím v ruce vydání mé první knihy, jsem extrémně hrdý a šťastný, mám na FB profilu přes 1200 fanoušků mých článků, čekají mne 4 schůzky s lokálními novináři, v 7 knihovnách mám dohodnuté autorské čtení.

28. 2. podávám ve firmě výpověď, teď se na plno věnuji svému vlastnímu podnikání, mám funkční webové stránky i e-shop, provedenou SEO optimalizaci, nastavený Google Adwords, vzdělávám se intenzivně v oblasti marketingu, čekají mě 2 intenzivní školení prodeje.


- Zcela se vyhněte podmiňovacímu způsobu – nepoužívejte: bych, by, chtěl bych, rád bych, přál bych si, bylo by super…
- Vše formulujte positivně – nesoustřeďte se na to, co ve svém životě nechcete, ale naopak, co chcete.
Špatně: Nechci už trávit tolik času v práci, protože nemám čas na rodinu. Nemůžu si pořádně odpočinout ani o víkendu, protože mě pořád někdo otravuje
Správně: Vedle pracovního života žiju i bohatý osobní život, 2 x týdně chodím s kolegou do fitka, každou sobotu jsem na celodenním výletě s rodinou, v pátek večer chodím s ženou na večeři či do divadla/kina, na víkend vždy vypínám telefon
Soustřeďte se na výsledek. Cíle formulujte ve formě jasného a konkrétního výsledku. Nepopisujte proces.

Např:
Špatně: pravidelně chodím na kurz angličtiny, dělám každý týden min. 4 cvičení v učebnici, čtu knihy v originále
Správně: Za 8 měsíců do svého CV připisuji certifikát z angličtiny na úrovni B1. Za 4 měsíce zavírám kompletně vyplněnou učebnici i cvičebnici a pouštím se do dalšího dílu. Na nočním stolku leží již 9. kniha přečtená v angličtině.

Buďte naprosto přesní v popisu toho, čeho si přejete dosáhnout – nejsou tedy přípustná slova jako nějak, trochu, víc, míň, hodně, častěji atd. Co je to trochu, co je to nějak? Kolik přesně je to víc/míň/hodně?
Špatně: chtěl bych vydělávat mnohem více peněz
Správně: Od října 2018 pravidelně vydělávám každý měsíc o 10 000 Kč více.

- Vymyslete trefné a pro vás osobně dostatečně „nakopávací“ motto, které vám důležitost cíle připomene ve chvílích, kdy bude docházet dech.
- Pokud patříte mezi kreativní a umělecky zaměřené osoby - vytvořte si obrázek, kde budou Vaše cíle perfektně namalovány/vystřiženy/vyfoceny atd.
- Seznam spolu s mottem umístěte na místa, kam často upíráte zrak – plocha PC/tapetu mobilu, přilepte na monitor, dejte do rámečku vedle PC, na noční stolek, do diáře.
- Seznam mějte vždy u sebe a co nejčastěji ho pročítejte. Vytvořte si „cestovní verzi“ do kapsy, peněženky, na tapetu mobilu.

Tímto můžeme uzavřít tvorbu přehledu cílů jako takového, ale to je pouze první krok k tomu, abychom cíle opravdu zrealizovali. V dalším díle si povíme více o akčních krocích, důležitosti znalosti aktuálního startovacího stavu, plnému uvědomění si překážek atd. Tak hurá do toho, pokud máte fotečky svých cílů, pochlubte se, nasdílejte.

Vyzkoušejte si moc koučování a posuňte svůj osobní i profesní život na vyšší level!
Více informací naleznete na:
www.houdkova-profikouc.cz

další články k zamyšlení si můžete přečíst na:
https://www.facebook.com/profi.kouc.Irena.Houdkova/


Mg. Irena Houdková - VÁŠ CUKR I BIČ NA CESTĚ K CÍLI !

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Zimák v Teplicích
20.2'19
Zimák v Teplicích (57x)
Děti zpívají veřejnosti
20.2'19
Děti zpívají veřejnosti (47x)
Graniton
19.2'19
Graniton (132x)
Bobování 2019
19.2'19
Bobování 2019 (163x)
Průvod v Chlumci
19.2'19
Průvod v Chlumci (134x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
47
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
35
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
299

Celkem odpovídalo: 381

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: