ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Neděle, 9. prosince'18, svátek má Vratislav.

Děti z Arkadie prožily svůj den s udicí a podběrákem

Děti z Arkadie prožily svůj den s udicí a podběrákem 6.6. 18 07:36 Již posedmé připravili členové teplické místní organizace Českého rybářského svazu spolu s krupskou firmou Knauf Insulation oslavu Mezinárodního dne dětí pro žáky speciální školy Arkadie u rybníka s udicí v ruce. Posledních pět let se místem této akce stal Proboštovský rybník.

Patnáct kluků a děvčat za asistence členů rybářského svazu či rybářů z řad pedagogů školy obsadilo břeh Proboštovského rybníka, vybrali si návnadu a začali „nahazovat“. Na výběr jim rybáři připravili červy, šrot a housku. Jak dětem rybáři vysvětlili, lovili „na těžko“, kdy ryba sbírá návnadu ze dna, a „na plovačku“, při které se háček s návnadou vznáší pod hladinou díky splávku. „Letos nebylo tolik trofejních ryb,“ říká Jan Hrnčíř, sám vášnivý rybář, jinak asistent pedagoga školy Arkadie, „ale rozmanitost byla veliká. Na udicích dětí se ocitli okouni, líni, kapři, cejni, perlíni i plotice. Nejvíc brali na červy.“ Každý úlovek byl opatrně zbaven háčku, změřen a pak mu dal úspěšný rybář svobodu. A na jeho konto přibyly body odpovídající délce úlovku, které po sečtení vyjádřily rybářovu úspěšnost. Těch získal nejvíc Ondra Diepold a tak po zásluze zvítězil. Vedle toho se stala předmětem soutěže i největší ryba. Kapra dlouhého 49 centimetrů vytáhl Jirka Kolář, jen o tři centimetry kratšího kapříka vytáhla Terezka Verešová, nejúspěšnější mladá rybářka. Všem účastníkům soutěže pak předali keramické rybičky, vyrobené v chráněných dílnách Arkadie, předseda MO ČRS Teplice pan Lasík a člen rybářského svazu a ředitel Knaufu pan Brázda, duchovní otec tohoto dlouholetého projektu. Vítězové dostali i pěkné diplomy, keramické plakety a sladké odměny.

Knauf Insulation, který pro klienty Arkadie spolupořádá v průběhu roku několik akcí, zajistil pro mladé rybáře i dobrovolníky z řad rybářů v průběhu dopoledne občerstvení (sluníčko vytvořilo atmosféru horkého léta a tak bylo nápojů třeba) a po vyhlášení výsledků výborný guláš. Poděkování si zaslouží jak rybáři z MO ČRS tak sponzoři z Knaufu i pedagogové ze školy Arkadie. Všichni společně připravili pro děti z Arkadie aktivní a neobvyklý dětský den.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Gymnázium Teplice otevře své dveře
7.12'18
Gymnázium Teplice otevře své dveře (324x)
Uzavírka Na Bramši
7.12'18
Uzavírka Na Bramši (293x)
Výstava BETLÉMŮ
6.12'18
Výstava BETLÉMŮ (290x)
V Oseku vánoční tradice
6.12'18
V Oseku vánoční tradice (394x)
Rozsvícení stromku ve Stradově
6.12'18
Rozsvícení stromku ve Stradově (244x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
43
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
28
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
266

Celkem odpovídalo: 337

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: