ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 22. října'18, svátek má Sabina.

Energie a mobilita - projektové dny Mundani

Energie a mobilita - projektové dny Mundani 6.12. 17 07:22 Ve dnech 27. a 28. listopadu 2017 se třída 5.C z Gymnázia Teplice a žáci ze základní školy Pieschen v Německu zúčastnili projektu Mundani, který je financovaný z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Tématem jejich setkání byla „Energie a mobilita“. V rámci dvou projektových dní se třídy rozdělily na dvě poloviny, které se druhý den vystřídaly.

V Drážďanech si žáci vysvětlili, co je to mobilita, přiučili se slovíčka z němčiny, německé jazykolamy a naopak německé vrstevníky naučili česká slova a jazykolamy. Také si postavili mini-automobil poháněný slunečním zářením. Projekt jim pomohl stmelit vztahy s německými sousedy. 
V Teplicích se zaměřili na podtéma „Elektřina kolem nás“ a „Energie a ekologie“. Dopolední program začal seznamovacími aktivitami, které navázaly na činnosti z předchozího dne. Pak si žáci vyzkoušeli zapojit elektrické obvody s využitím stavebnice Boffin a experimentovali s různými druhy energie pomocí měřícího systému Vernier. Prohlédli si školu a také navštívili Didaktický park i Biopark.

Projektové dny byly zakončeny obdržením certifikátů a zhodnocením všech aktivit. Oba dny se nesly v klidném přátelském duchu a všichni si to užívali. V budoucnu se žáci těší na pokračování spolupráce a účast v dalších projektech.(Eliška Türbová - studentka 5.C)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
33
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
24
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
225

Celkem odpovídalo: 282

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: