ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Neděle, 9. prosince'18, svátek má Vratislav.

Gardelegen hostil partnerské organizace

Gardelegen hostil partnerské organizace 3.12. 18 07:07 Předadventního setkání v německém Gardelegenu se zúčastnili partnerské organizace projektu „Spolupráce a výměna nápadů, metod a postupů v pomoci osobám se zdravotním postižením ve střední Evropě." financovaného z programu ERASMUS+, aktivity Strategická setkání. Vedle hostitelské organizace Lebenshilfe to byla polská organizace PCPR Zlotoryja a teplická Arkadie.

Hlavním bodem programu byla výměnná praxe osob se zdravotním postižením, která spočívala v přípravě zboží, stánků a následném prodeji výrobků chráněných dílen tří zúčastněných partnerských organizací v rámci dne otevřených dveří, který pořádal partner z Německa. „Vzhledem k tomu, že se jedná již o zkušené harcovníky, podařilo se všem zúčastněným zboží krásně nazdobit a v rámci možností úspěšně prodat“ chválí aktivitu svých kolegů vedoucí výpravy Karel Klášterka. V průběhu setkání ještě zástupci partnerů navštívili místní prádelnu, která tvoří součást chráněné dílny a denně zpracuje více než pět set kilo prádla. Vzhledem k tomu, že obdobné, i když podstatně menší zařízení provozuje i Arkadie, šlo o zajímavou výměnu zkušeností. Kulturní část setkání tvořila návštěva hlavního města spolkové republiky Sasko Anhaltsko Magdeburku.

Důležitým bodem setkání byla příprava dalšího setkání, v pořadí již čtvrtého, které se uskuteční v prosinci v Teplicích. Pomyslnou tečku za jednáním vytvořila ředitelka Lebenshilfe „ALTMARK-WEST“ Gardelegen paní Beatrice Achtert a to předáním daru ve výši pět tisíc eur pro teplickou Arkadii. „Získané prostředky budou sloužit k dovybavení chráněné dílny v Proseticích a také k dofinancování bezbariérové úpravy sociálního zařízení v denním stacionáři v Novoveské.“ doplňuje Klášterka.

(joho)

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google
NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
Gymnázium Teplice otevře své dveře
7.12'18
Gymnázium Teplice otevře své dveře (324x)
Uzavírka Na Bramši
7.12'18
Uzavírka Na Bramši (290x)
Výstava BETLÉMŮ
6.12'18
Výstava BETLÉMŮ (288x)
V Oseku vánoční tradice
6.12'18
V Oseku vánoční tradice (393x)
Rozsvícení stromku ve Stradově
6.12'18
Rozsvícení stromku ve Stradově (243x)

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
43
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
28
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
266

Celkem odpovídalo: 337

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: