ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Středa, 22. května'19, svátek má Emil.

Graniton

Graniton 19.2. 19 10:29 Umělecká a užitková keramika, tato sbírka Jiřího Hořavy má svou vernisáž výstavy v Regionálním muzeu v Teplicích a to ve čtvrtek 21. února 2019 od 17 hodin.

Výstava keramiky značky Graniton ze soukromé sbírky Jiřího Hořavy představí reprezentativní průřez firemní produkcí keramiky firmy Rydl a Thon – Graniton. Na výstavě budou prezentovány nejen často publikované předměty z okruhu uměleckého sdružení Artěl, ale i běžné obchodní zboží určené pro střední vrstvy, které umožňovaly firmě Graniton ekonomické přežití.

Jiří Hořava se keramikou značky Graniton zabývá dlouhodobě. Předměty sbírá a dohledává k nim veškeré informace v archivech a dobovém tisku. Tímto badatelsko-sběratelským způsobem se mu podařilo nashromáždit téměř 500 ks keramiky Graniton a vydat obsáhlou monografii o 400 stranách s mnoha fotografiemi. Sbírka keramiky této značky dosud nebyla v takovém rozsahu nikde prezentována.

Komentovaná prohlídka
s Jiřím Hořavou se uskuteční hned po zahájení výstavy.

MUDr. Jiří Hořava je významným sběratelem a znalcem umění a užitého umění 19. a 20. století. Sběratelství se věnuje 50 let, z toho se 30 let specializuje na keramiku.
Své dlouholeté sběratelské znalosti v posledních letech zúročuje v systematické publikační činnosti. Jedná se o výpravné monografie, které obsahují nejen velké množství informací k danému tématu, ale též fotografie výrobků v perfektní kvalitě. Knihy zpravidla vydává vlastním nákladem.

Kurátorka: MgA. Jitka Bažantová

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
53
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
42
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
350

Celkem odpovídalo: 445

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: