ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Pondělí, 14. října'19, svátek má Agáta.

Jsme to, co si myslíme

Jsme to, co si myslíme 10.6. 19 07:47 Přemýšleli jste někdy o tom, jakou sílu mají naše myšlenky, co vše vlastně znamenají slova a jak jsou mocná? Slova jsou prostředkem pro vyjádření našich myšlenek – tedy toho, co se nám honí hlavou, co nás trápí nebo nám naopak dělá radost. Tím, že si danou věc konkrétně pojmenujeme, řekneme nahlas či v duchu, napíšeme, získá na síle, důležitosti, více ji vnímáme. Uvědomíme si ji. Náš mozek na ni prioritně upne svou pozornost.

Asi všichni známe situaci, kdy si koupíme auto určité značky a pak máme pocit, že se druhý den dohodli snad všichni majitelé dané značky, že vyjedou do ulic – naše auto vidíme všude. Takto „jednoduše“ mozek funguje. Jakým myšlenkám věnujeme svou pozornost, takové vnímání reality si „přivodíme“. Zjednodušeně řečeno – tak, jak myslíme, takovou realitu si tvoříme.
Zkuste se následující týden či dva intenzivněji soustředit na to, co si myslíte a co říkáte. Myslíte a mluvíte především o tom, co Vás potěšilo, co se povedlo, kde jste uspěli a na co se těšíte, co klapne? Nebo se myšlenky a slova zaměřují především na problémy, negativní dopady, pochyby, strachy a nepříjemnosti? Neposilují váš pocit bezmoci a strachu? Jaké pocity ve vás vaše myšlenky vyvolávají, jak ovlivňují vaši náladu.
Jak myslíte, že negativní/positivní myšlenky ovlivňují to, jak se v dané okamžiky cítíte, jak jednáte, co hlavně vnímáte a jak se rozhodujete? Situace, které ve „smutných“ chvílích vidíte naprosto černě, ve chvílích dobré nálady pro vás můžou být úplně v pohodě. Nemám pravdu?
My máme v ruce „páky“, kterými můžeme vědomě ovlivnit zaměření i vnímání situací naším mozkem. Jeho evolučně danou přirozeností je hledat nástrahy a negativa, aby zajistil naše přežití. Vědomě mu ale můžeme dodat opak či „jinou“ realitu.

Více informací naleznete na stránkách.

další články k zamyšlení si můžete přečíst na facebooku.

Mg. Irena Houdková - VÁŠ CUKR I BIČ NA CESTĚ K CÍLI !

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
58
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
44
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
410

Celkem odpovídalo: 512

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: