ZPRÁVY Z TEPLICKA

iTeplice.cz - Zpravodajství pro Teplice | Dnes je Neděle, 24. března'19, svátek má Gabriel.

KABELKY MOHOU OPRAVDU POMOCI

KABELKY MOHOU OPRAVDU POMOCI 7.6. 18 06:57 Obchodní centrum Olympia spolu s Lions Club Teplice Ladies připravuje druhý ročník charitativního kabelkového veletrhu. O projektu jsme si povídali s marketingovou manažerkou obchodního centra Olympia Teplice.

Jak vznikl nápad pomáhat právě formou prodeje kabelek?

Naše obchodní centrum již několik let pořádá charitativní projekty. Vždy se snažíme pomoci dětem a rodinám z našeho okolí. Kabelkové projekty fungují ve více městech a tedy jsme oslovili Lions Club Teplice Ladies s nápadem, zda bychom společně tento projekt oživili i u nás v Teplicích. Každá žena má doma kabelku, kterou už nenosí. Mohla by tedy udělat radost ještě někomu dalšímu a hlavně posloužit dobré věci.

Jak dopadl první ročník pořádaný loni v srpnu?

Nad očekávání skvěle. Zákazníci darovali stovky kabelek, mnoho z nich krásných a vhodných k dalšímu prodeji. Za jejich prodej se utržilo více jak 100 000 Kč. Tyto peníze pomohli třem nemocným dětem. Již předem jsme měli děti vybrané a zákazníci věděli, komu a na co konkrétně nákupem (či darováním) kabelky přispívají.

Jaký je tedy princip projektu?

Projekt má dvě fáze. Nejdříve sbíráme na mnoha sběrných místech v kraji kabelky, které chtějí zákazníci do bazaru věnovat. Seznam všech sběrným míst najdou čtenáři na našich webových stránkách. U nás v obchodním centru je sběrným místem infostánek a prodejna CAMP DAVID. Kabelky sbíráme až do 9. srpna 2018. Poté se kabelky přeberou a připraví k prodeji. Bazar letos proběhne u nás v obchodním centru 10. a 11. srpna. Kabelky budou nabízeny za symbolické ceny, loni byla průměrná cena za kabelku 100 Kč. Všechny utržené peníze budou věnovány na pomoc dětem.

Komu letos kabelky pomohou?

V letošním roce bychom rádi za utržené peníze pomohli uhradit neurorehabilitační pobyt Michalce, kterou postihla mozková obrna. Pro zlepšení hybnosti končetin a zkvalitnění života holčička potřebuje absolvovat neurorehabilitační pobyt v Klímkovicích, který pojišťovna nehradí. Cena za pobyt na 29 dní je 59.000 Kč. Druhým dítětem je úžasný chlapeček František, který potřebuje nová sluchadla. František má od narození těžkou sluchovou vadu, nemocné srdíčko, také oční vadu. Cena za obě sluchadla je 57 800 Kč.

Věříme, že se i v letošním roce podaří potřebný obnos vybrat a dětem pomoci. LIONS CLUB TEPLICE LADIES poté ve spolupráci s rodinami a zdravotnickými zařízeními uhradí či zakoupí dohodnutou pomoc. Nepředáváme tedy rodinám peníze, ale přímo věc či službu, kterou děti potřebují.

Milý čtenáři, máte-li doma nepotřebnou kabelku či tašku, darujte ji na tento projekt. A nezapomeňte si v srpnu přijít do obchodního centra Olympia koupit novou kabelku a přispět tak na dvě úžasné děti, které to nemají v životě vůbec jednoduché. Děkujeme za Vaši milou pomoc.

Facebook Facebook Linkuj! Linkuj Twitter Twitter Google Google

ANKETA: Kde by se podle vás mělo postavit nové koupaliště v Teplicích?

Na Kudlichu - vodojem nad Teplicemi
50
V Šanově pod Panoramou - stará třešňovka
40
Vykoupit zpět pozemek v Zámecké zahradě a postavit koupaliště tam
318

Celkem odpovídalo: 408

severočeské doly Partner Domu kultury Teplice Parner fotbalového klubu FK Teplice
Pro Arte Beuronensis Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích 2011

Kontaktní formulář

zavrit

Jméno :  E-mail : 

Vaš dotaz: